Yeni Bir Kripto Yükselişini Tetikleyebilecek 3 Etken!

Yeni Bir Kripto Yükselişini Tetikleyebilecek 3 Etken!

Grayscale ve SEC arasındaki dava tartışmalarının başlamasıyla birlikte, kripto piyasası şimdi iki yüksek profilli davaya bel bağlamış durumda. Diğer dava ise XRP davası. Uzun zamandır tartışılan XRP davası, potansiyel olarak tüm piyasasının kaderini belirleyebileceği düşünülüyor. İlginç bir şekilde, her iki dava da son aşamaya geldi ve XRP topluluğu Özet Kararı beklemekte. Diğer yandan, Grayscale 2023’ün ikinci yarısında erken bir tarihte spot ETF başvurusu hakkında bir karar beklemektedir.

Kripto Boğa Koşusu Tetikleyicileri

2022 yılı, kripto ekosistemi için oldukça stresli bir yıl olarak geçti ve bu arka plana rağmen, Silvergate likidite krizi, 2023’ün ilk büyük gerilemesi olarak karşımıza çıktı. Borsa rallisi sonrasında, Bitcoin fiyatını toparlanmaya teşvik etmek için yeterli olmadı. Ancak, önümüzdeki birkaç aydaki üç sonuç, bir sonraki kripto boğa koşusunun başlangıcını tetikleyebilir. Ripple’ın SEC davasını kazanması ve XRP’nin yeniden ABD borsalarında listelenmesi, piyasa için büyük bir yükseliş olayı olabilir.

Grayscale GBTC spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması, kripto para ekosistemi için önemli bir düzenleyici onay anlamına gelir. Ayrıca, Ukrayna’daki savaşın sona ermesi gibi diğer olası yükseliş faktörleri de daha geniş piyasalarda biraz rahatlama getirebilir. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı önemli direnç seviyelerini test etme fırsatı bulabilir, eğer bu olasılıklardan herhangi biri gerçekleşirse. 2024’teki Bitcoin yarılanması da şimdilik biraz abartılı olsa da, fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.