XRP, Zilliqa, Dogecoin, Polkadot Fiyat Analizi: 03 Nisan Pazar

XRP, Zilliqa, Dogecoin, Polkadot Fiyat Analizi: 03 Nisan Pazar
0

Analizlerde daha geniş piyasa bazı yavaş toparlanma işaretleri görürken, bazı kripto paralar bu eğilime karşı çıkıyor. XRP, Zilliqa ve Dogecoin, basın zamanında ileriye dönük bir fiyat düzeltmesine hazır görünüyordu.

Aksine, Polkadot genel piyasa trendini takip ediyor ve kuzeyde istikrarlı bir ilerleme kaydediyor gibi görünüyor.

XRP Analiz

analiz
xrp, zilliqa, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 03 nisan pazar 5

XRP, Mart ayının başından bu yana geniş tabanlı bir toparlanma yaşıyordu, ancak bu yukarı yönlü kanal, 31 Mart’ta aşağı yönlü inançla kırıldı. Bu büyük olasılıkla altcoin için 1 dolara koşma hayallerini paramparça etti. Bir sonraki destek seviyesi muhtemelen XRP’nin Şubat ayının ikinci yarısına doğru konsolide ettiği bir seviye olan 0,7 $ bölgesine inebilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) marjinal bir şekilde 50’nin altındayken, yukarı yönlü momentum zayıf görünüyordu ama zayıf da değildi. Herhangi bir olumlu haber, XRP’yi direnç boyunca yukarı itmeye ve oluşmaya başlayan düşüş trendini kırmaya yardımcı olabilir. MACD bile benzer sinyaller veriyor, MACD hattı sinyal hattını geçiyor, ancak sıfırın altındaki bölgede işlem görüyor.

Zilliqa (ZIL) Analiz

analiz
xrp, zilliqa, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 03 nisan pazar 6

Bu sezonun en iyi performans gösteren alt oyuncularından biri olan Zilliqa, yaklaşık sekiz günde sadece %400’lük utangaç bir yükseliş yaşadı. Ancak 1 Nisan’dan beri her zamanki gibi düzeltmeye başladı. Bu kadar yüksek bir ralliden sonra, kâr rezervasyonunu hesaba katmak için bir tür düzeltme olması zorunludur. Bununla birlikte, grafikte azalan bir üçgen paterni oluşuyor ve bu da bir sonraki 0.1 $ destek seviyesine kadar daha fazla düşüşün yolda olabileceğini gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) de fiyatlardaki düşüşle birlikte düşen Bakiye hacmine (OBV) karşılık olarak istikrarlı bir şekilde düşüyor. Bu, yukarıda belirtilen görüşleri doğrulamaktadır.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
xrp, zilliqa, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 03 nisan pazar 7

Teknik olarak konuşursak, 4 saatlik grafikte Dogecoin, Kasım 2021’de başlayan uzun bir düşüş trendinden çıkmayı başardı. Ancak yakınlaştırma, Mart ayının sonuna doğru kırılmaya rağmen, işler de pek iyi görünmüyor. Fiyatlar şu anda 20 ve 50 dönem SMA’larının hemen altında işlem görüyor. Bunlar kısa ve orta vadeli iyi destek/direnç seviyeleridir.

RSI, 50 işaretine zar zor tutunabiliyor ve Müthiş Osilatör negatif bölgede kırmızı çubuklar göstermeye başladı – genel düşüşe daha fazla ağırlık veriyor.

Polkadot (DOT) Analiz

analiz
xrp, zilliqa, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 03 nisan pazar 8

Polkadot, Mart ayının başından bu yana fiyatlar açısından oldukça iyi toparlanıyor. Şimdiye kadar, bu zaman diliminde yaklaşık %50 toparlandı ve şu anda bir direnç seviyesinin (koyu yeşil ile işaretlenmiş) hemen altında işlem görüyor. Yukarı hareketi Zilliqa’nın aksine yavaş ve istikrarlıydı, bu nedenle muhtemelen bir fiyat düzeltmesi de o kadar sert olmayacaktı. Direnci (koyu yeşil ile işaretlenmiş) ~23$’ı geçtikten sonra, 29-30$ civarındaki bir sonraki mantıksal direnç bölgesine yükselmesi beklenebilir.

Supertrend göstergesi bile olumlu görüşlere sahipti, son birkaç mum basın zamanında yeşille işaretlendi. RSI da 60’a yakındı, bu  nedenle aşırı alım bölgesine ulaşmadan önce yukarı hareket için yeterli alan var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap