XRP, Onu Alaşağı Edebilecek Bir Satış Dalgasına Yakalandı…

XRP, Onu Alaşağı Edebilecek Bir Satış Dalgasına Yakalandı…
0

XRP, 1,34 doların en yüksek seviyelerine ulaştığı Kasım ayından bu yana güçlü bir düşüş trendinde. Takip eden haftalar, 1 dolarlık alanın ayılara kapıldığını gördü. Basın zamanında, XRP için zayıf bir sıçrama gören eski talebin 0,76 $ alanı da bir arz bölgesine çevrilmiş gibi görünüyordu.

Güneyde bazı düzeylerde destek vardı. Yine de, piyasanın geri kalanıyla birlikte, düşüş trendi bir süre daha burada kalacak gibi görünüyordu.

Diğer yandan ABD SEC ve Ripple Labs davasında bazı yeni davalar gündeme geldi.

XRP-12 saatlik grafik

xrp
xrp, onu alaşağı edebilecek bir satış dalgasına yakalandı… 3

12 saatlik grafikte XRP, azalan bir kanalda (sarı) işlem görüyordu. Bu kanal, fiyat 1,25 dolar seviyesini geçemediğinde kuruldu ve grafikte bir kanal olarak gördüğümüz bir dizi daha düşük en yüksek ve en düşük en düşük seviyeyi işaretledi.

Piyasa yapısı aşağı yönlüydü. Bunu kırmak için daha yüksek bir dip oluşturulmalı ve fiyatın 0,85 dolar seviyesinin üzerinde kapanması gerekiyor. Bu gelişme göz ardı edilemese de, bunun önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi muhtemel görünmüyordu.

Kanalın alt kısmı, fiyatın makul bir şekilde yükseldiğini gördü. Ve piyasanın geri kalanının kısa vadeli görünümünün, özellikle Bitcoin’in de yükselişe geçmesi koşuluyla, kanalın orta noktasına (beyaz noktalı) kadar tırmanabilir.

Kanal dip seviyelerine rağmen, fiyat önümüzdeki haftalarda 0,6 dolar ve 0,51 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Gerekçe

xrp
xrp, onu alaşağı edebilecek bir satış dalgasına yakalandı… 4

RSI, son dört hafta boyunca nötr 50’nin altında kaldı ve bu, devam eden bir düşüş trendi anlamına geliyordu. Baskı sırasında düşüş momentumu yükseliyordu ve 0,7 dolara bir ziyaret daha olası görünüyordu.

CMF sıfırdaydı ve bu bölgede, piyasaya giren veya çıkan önemli bir sermaye akışı anlamına gelmiyordu. -0.05’in altındaki bir hareket, güneye keskin bir hareket beklemek için grafikteki seviyelerin yanı sıra izdiham olarak kullanılabilir.

Yönlü Hareket Endeksi, hem ADX (sarı) hem de -DI (kırmızı) 20’nin oldukça üzerinde olduğu için Ocak ayında güçlü bir düşüş eğilimi gösterdi.

Çözüm

Birlikte ele alındığında, XRP’nin yaşayabileceği herhangi bir ralli bir satış fırsatıdır. Bu, önceki en düşük seviye kırılana ve talep bulmak için yeniden test edilene kadar durum böyle devam edecek.

Böyle bir zamana kadar XRP’nin değer kaybetmesi beklenebilir ve önümüzdeki aylarda 0,6 dolar, 0,51 dolar ve hatta daha da düşebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap