XRP, NEAR, Gala Fiyat Analizi: 20 Ocak Perşembe

XRP, NEAR, Gala Fiyat Analizi: 20 Ocak Perşembe
0

XRP, CMF’nin fiyatla yükseliş eğilimi oluşturmasının ardından beş aylık desteğinden geri döndü. Ayrıca, GALA, kısa vadeli teknik göstergelerde düşüş eğilimi gösterirken, 4 saatlik grafiğinde bir geri dönüş modeli gördü.

Öte yandan NEAR yavaşladı ancak 16.4$ seviyesinde güçlü destek buldu.

XRP Analiz

analiz
xrp, near, gala fiyat analizi: 20 ocak perşembe 4

%61.8 Fibonacci desteğini geri kazanma girişiminde XRP, üç haftalık aşağı kanaldan (sarı) çıkmayı başardı. Ardından, satıcılar 0.8029 $ seviyesini savunurken, alt seviye %61.8 desteğini korurken daha düşük zirvelere işaret etti. Bu aşamada, azalan bir kanal oluşturdu.

Sonunda desteği altın seviyede kaybettikten sonra, boğalar 0,7292$’dan (beş aylık destek) adım attı ve satış hissini hafifletti.

Basın zamanında, XRP 0,7471 dolardan işlem gördü. Çoğunlukla, RSI  ve fiyat uyum içinde görünüyordu. Aşırı satım işaretini test ettikten sonra, 44 işaretli bariyeri almayı düşündü. 

İlginç bir şekilde, CMF yükseliş trendindeydi. Sıfır çizgisinin üzerine çıkmayı başardı ve alıcılara bir avantaj sağladı. Böylece, fiyatla bir boğa ayrışması oluşturuyor. Bununla birlikte, ADX yavaşlamış gibi görünüyordu ve XRP için zayıf bir yön eğiliminin varlığını doğruladı.

Near Protocol (NEAR) Analiz

analiz
xrp, near, gala fiyat analizi: 20 ocak perşembe 5

Boğalar 13,2 dolarlık desteği sağladığından, NEAR 10 Ocak’ta aşağı kanal (beyaz) bir kırılma gördü. Bundan sonra fiyat keşfine girdi. 

Alt, 15 Ocak’ta ATH’sini 20.597 $’a çıkarmak için (10 Ocak’ın en düşük seviyesinden) istisnai bir %56.7 yatırım getirisi gördü. O zamandan beri bir geri çekilme gördü ancak 16.4 $ seviyesinde destek buldu.

Basın zamanında, alt 16.61 dolardan işlem gördü. Altı gün boyunca 61 işaretini test ettikten sonra, RSI  nihayet son iki günde 33 seviyeli desteği üç kez test etmek için 30 puanlık keskin bir düşüş yaşadı. Şimdi, RSI, 38’in üzerinde bir kapanışı sürdürmeye çalışırken fiyatla bir yükseliş ayrışması (beyaz trend çizgisi) gördü.

OBV, geçen hafta yüksek fiyatları destekleyen acil desteğini sürdürdüBu okuma tutarlı bir satın alma baskısı gerektirdi. Ancak,  DMI  düşüş eğilimi göstermeye devam etti.

GALA Analiz

analiz
xrp, near, gala fiyat analizi: 20 ocak perşembe 6

26 Kasım’da ATH’sine dokunduğundan beri GALA, %50, %61.8 Fibonacci desteğini kaybederken ısrarla daha düşük zirveleri ve dipleri işaretledi. Yakın zamanda aşağı kanaldaki (beyaz) kırılma, kısa vadeli tedarik bölgesinden (dikdörtgen, yeşil) tersine döndü. 

Şimdi, GALA, 4 saatlik grafiğinde düşen bir takoz (sarı, ters formasyon) gördü. Boğalar için en yakın test noktası 20-SMA idi.

Basın zamanında GALA, ATH’sinin %65,1 altında 0,283 dolardan işlem gördü. RSI, son üç hafta boyunca yarı çizginin üzerinde kalmak için pratikte mücadele etti. Şimdi, 37 işaretlik direnci test etti ve onu aşmaya çalıştı. Bu seviyenin üzerinde sürekli bir kapanış, olası bir düşen kama kırılmasını destekleyebilir. Ancak, CMF dik bir düşüşün ardından zayıf sinyaller verdi. Düşük para hacimlerini parlattıktan sonra düşüş eğilimi sergiledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap