XRP, MATIC, NEAR Fiyat Analizi: 06 Şubat Pazar

XRP, MATIC, NEAR Fiyat Analizi: 06 Şubat Pazar
0

Kripto korku ve açgözlülük endeksinin genel duyguda önemli gelişmeler göstermesiyle, NEAR’ın 20 SMA’sı 50 SMA’sının üzerine çıkarken, 13,2 dolarlık desteği geri aldı.

Ayrıca, XRP ve MATIC, 4 saatlik çizelgelerinde yukarı yönlü (tersine dönüş modeli) yörüngelerine devam ettiler.

XRP Analiz

analiz
xrp, matic, near fiyat analizi: 06 şubat pazar 4

26 Kasım’da 1,01 dolar seviyesini kaybettiğinden beri, alt sabit bir düşüş yaşıyor. Ayılar, 21 Ocak’taki satışa kadar 0,7292$’ı defalarca test etti. Önceki aşağı kanaldan (beyaz) çıktıktan sonra, XRP %32,6 (12 Ocak’tan) düştü ve 22 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Son 15 gündeki %22.11 canlanma ile XRPEMA şeritlerini  yükseliş tarafına çevirdi. Aynı işlemden sonra kanalın üst trend çizgisinden tersine döndü. Herhangi bir geri izleme, 0,6482 $ işaretinde 20 EMA yakınında bir taban bulacaktır.

Basın zamanında, XRP 0,6714 dolardan işlem gördü. 55 işaretini birçok kez test ettikten sonra, RSI 5 Şubat’ta katlanarak aşırı alım bölgesine dönüştü. Şu andan itibaren, acil desteğin altına herhangi bir düşüş, 55 seviyesinin yeniden test edilmesine yol açacaktır.

Polygon (MATIC) Analiz

analiz
xrp, matic, near fiyat analizi: 06 şubat pazar 5

ATH’sini 27 Aralık’ta 2.92$’dan vurduktan sonra MATIC geri çekildi ve %54.24’lük bir düşüş kaydetti ve 24 Ocak’ta üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. Sonuç olarak, düşüş hayati önemdeki %61.8 Fibonacci desteğini kırdı.

MATIC, altı aylık Kontrol Noktasından (kırmızı) geri döndükten sonra son 13 gün içinde %31,14’lük bir yatırım getirisi elde etti. Böylece, %78,6 destek seviyesini geri almak için geri çekildi ancak 1.744 dolar seviyesini geçmek için mücadele etti.

Basın zamanında, MATIC 1,705 dolardan işlem gördü. RSI, aşırı alım bölgesinden hızla yükseldi ve tersine döndü. Yükseliş eğilimi gösterse de, 58 puan seviyesinin altına düştü ve satın alma etkisinin azaldığını ima etti. Ayrıca, AO histogramı, önceki analizi onaylayarak dengesine yaklaşırken kırmızı bir bölgeye girdi.

Near Protocol (NEAR) Analiz

analiz
xrp, matic, near fiyat analizi: 06 şubat pazar 6

15 Ocak’taki ATH’sinden bu yana NEAR, değerinin %53,83’ünü kaybetti ve 24 Ocak’ta bir ayın en düşük seviyesine doğru koştu. Ayrıca, 11,6 dolar seviyesindeki kritik direncini de (önceki destek) kaybetti.

NEAR, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kanala (beyaz) tanık oldu. Şimdi, ayılar için en büyük engel 13,2 dolar seviyesindeydi. Ayrıca, 20 SMA (kırmızı)  50 SMA’yı geçtiğinde, yükseliş etkisi arttı. 

Basın zamanında, alt 13.361 dolardan işlem gördü. Rekor düşük seviyesine düştükten sonra, RSI son iki hafta içinde sağlam bir canlanma gördü. Aşırı alım bölgesi çevresinde gezinerek hala yükseliş eğilimi gösterdi. Ayrıca, yükselen CMF 5 Şubat’ta beş ayın en yüksek seviyesine dokunarak rekor düzeyde yüksek para hacimlerini ortaya çıkardı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap