XRP Kısa Vadeli Bir Sıçrama Görebilir Ancak Düşüş Trendi Kırılmamış Durumda!

XRP Kısa Vadeli Bir Sıçrama Görebilir Ancak Düşüş Trendi Kırılmamış Durumda!
Ripple (XRP) crypto currency themed banner. Ripple coin or XRP icon on modern black color background.
0

Daha kısa zaman dilimlerinde, Bitcoin son zamanlarda bazı kazanımlar kaydettiği için kripto piyasasının çoğu için fiyatlarda bir sıçrama geliyor gibi görünüyordu . Son birkaç gün içinde, dünya genelindeki borsalar da yatırımcılara biraz güven veren ve kriptoyu satış baskısının sert vurduğu zamandan biraz daha az korkutucu hale getiren bir sıçrama gördü.

XRP için de bu olumlu duygu, önümüzdeki günlerde veya haftalarda fiyatın biraz yükseldiğini görebilir. Ancak kuzeye karşı güçlü direnç seviyelerine sahiptir. Ve bu seviyelerin üzerinde bir hareket henüz görünmüyor.

xrp
xrp kısa vadeli bir sıçrama görebilir ancak düşüş trendi kırılmamış durumda! 3

Daha önceki bir yazıda 0,51 dolarlık destek seviyesinin talep alanı olarak hareket edebileceğine işaret edilmişti. Geçen hafta durum böyle oldu, çünkü günlük seansın şamdanı 0,55$’a hızla yükseldi. Bu, bu alanda bir miktar talebe işaret etti.

Fiyat, XRP’nin Ağustos ayından bu yana işlem gördüğü uzun vadeli azalan kanalın (sarı) altında kırıldı. Kanalın dip seviyeleri ve 0,64 dolarlık direnç seviyesi, XRP’ye direnç seviyelerinde bir miktar izdiham sundu ve 0,7 dolar da yukarıda bir direnç seviyesi oldu.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, son birkaç gündeki yükseliş momentumu devam edebilir ve XRP’nin belki de 0,7 dolara kadar tırmandığını görebilir. Bu hareket, bazı piyasa katılımcılarını bir yükseliş eğiliminin kurulduğuna inandırabilir. XRP, bu satın alma emirlerine satış yaptıktan sonra tersine dönebilir ve bu da fiyatın bir kez daha 0,51 dolara (boğa tuzağı veya çifte baskı) düşmesine neden olabilir.

XRP’nin 0,76 doların üzerine çıkması ve düşüş trendinin kırıldığı düşünülmeden önce onu desteklemek için çevirmesi gerekecek. Bir önceki düşük seviye 0,816 dolarda bulunuyor ve piyasa yapısını değiştirmek için çevrilecek seviye.

Gerekçe

xrp
xrp kısa vadeli bir sıçrama görebilir ancak düşüş trendi kırılmamış durumda! 4

RSI 30’un altına düştü ve yazı yazılırken tırmanıyordu. Genel olarak, günlük RSI XRP için 30’un altına düştüğünde, en az 40’a, hatta bazen nötr 50’nin üzerine çıkmayı başarır.

Müthiş Osilatör sıfır seviyesinin altında kalmaya devam ederken, OBV de düşüş trendindeydi. Bu göstergelerin her ikisi de düşüş momentumunun güçlü olduğunu ve satış hacminin de istikrarlı olduğunu gösterdi.

Çözüm

Uzun vadede, sürekli bir düşüş eğilimi muhtemel görünüyordu. Düşüş piyasası yapısının kırıldığını göstermek için 0,76 doların ve 0,816 doların üzerinde bir hareket gerekli olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap