XRP Fiyat Tahmini – Ripple Fiyatı Yakında 10 Doları Bulacak Mı?

XRP Fiyat Tahmini – Ripple Fiyatı Yakında 10 Doları Bulacak Mı?
0

Mevcut kripto kışının ortasında, yatırımcıların yükseliş koşusu için sabırsızlıkla beklediği kripto para birimlerinden biri, Ripple yerel tokeni XRP. Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ne (CBDC) artan ilgi nedeniyle, Ripple kendisini özel defterler ve Ripplenet projesi aracılığıyla sunduğu ucuz sınır ötesi ödemeler aracılığıyla benimsenecek şekilde konumlandırdı.

Son haberlerde, Fas’ın en büyük bankası Attijariwafa Bank, müşterilerine XRP tokeni ile sorunsuz ödemeleri teşvik etmek için Ripple ile bir ortaklığa girdi.

Ripple (XRP) Nedir?

XRP, Ripple Network adlı patentli ödeme ağı aracılığıyla küresel bir ödeme çözümü sunan özel bir fintech firmasıdır. Ayrıca RippleNet, Ripple’ın XRP Ledger adı verilen konsensüs defterinin üzerine inşa edilmiş bir ödeme ağıdır. Dahası, Ripple açık kaynaklı XRP Ledger’ın inovasyonunu finanse etti.

Ripple, Ripple Network adlı patentli ödeme ağı aracılığıyla hem seçkinlere hem de banka dışı kişilere ulaşan küresel bir ödeme sunan özel bir silikon vadisi teknoloji devidir. Yerel belirtecine XRP denir. Ripplenet, bağımsız doğrulayıcılar tarafından düşük ücretlerle tutulan şeffaf açık kaynaklı konsensüs defteri aracılığıyla finansal işlemleri geliştiren küresel bir ağdır.

Ripple’ın (XRP) Teknik Yönleri

XRP defteri içindeki işlemler 3-5 saniye içinde tamamlanabilir. Bu, çalışma kanıtı mekanizmasını benimsemesi nedeniyle işlemler tamamlanmadan önce madencilik ücretlerinin yüksek olduğu Bitcoin blok zincirine karşıdır.

Dalgalanma düğümü doğrulayıcıları arasında bankalar, üniversiteler, bireyler, özel ödeme sağlayıcıları ve kripto para borsaları bulunur. Buna ek olarak, XRP, kullanıcıların aynı miktarda kriptoyu iki defadan fazla harcamasına izin vermeyecek. Bunun nedeni, sistemin önce işlemi algılaması ve sonraki tüm verileri silmesidir.

Ayrıca, XRP’nin çalışması ağ geçitleri kullanılarak gerçekleşir. Ayrıca ağ geçidi, bir işlemi bitirmek isteyen iki taraf arasındaki güven zincirinde aracı görevi görür. Spesifik olarak, bankalar ağ geçitleridir. Dahası, XRP’nin mimarisi, SWIFT küresel hızlı ödeme sisteminin mimarisiyle aynıdır.

Artık XRP hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, XRP’nin 2022’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu XRP fiyat analizindeki ve XRP fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Ripple (XRP) Mevcut Piyasa Durumu

Bu XRP fiyat analizini yazarken XRP, 24 saatlik 2.225.198.023 $ işlem hacmiyle 0.75 $’dan işlem görüyor. XRP’nin fiyatı son 24 saatte %6,52 düştü.

Ayrıca, XRP’nin mevcut dolaşımdaki 47.66B XRP arzı vardır. Şu anda, XRP için en iyi kripto para borsaları Binance, Huobi Global, OKEx, FTX, Gate.io, Kraken ve Mandala Exchange’dir.

Şimdi, 2022 için bu XRP teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi 2022

Şu anda XRP, CoinMarketCap’te 8. sırada yer alıyor. Ancak XRP blok zincirindeki en son yükseltmeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi  fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu XRP fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

ripple
xrp fiyat tahmini – ripple fiyatı yakında 10 doları bulacak mı? 6

XRP için Keltner Kanalı sinyallerinden, dip eğri zaten son mum çubuğuna dokunduğu için bir sonraki fiyat artışının yakın olduğu görülebilir. Bu, XRP fiyatındaki mevcut düşüşün sona erdiğini ve ufukta bir yükseliş koşusunun olduğunu gösteriyor.

ripple
xrp fiyat tahmini – ripple fiyatı yakında 10 doları bulacak mı? 7

XRP’nin Göreceli Güç Endeksi (XRP) grafiği 31.31’de olup, bu, genellikle bir yükseliş trendine yol açan fiyatta bir tersine dönmeden önce yaklaşılan düşük değerli veya aşırı satım değerine yaklaşan 30’a yaklaştığını gösterir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki grafik, XRP fiyatının son birkaç gün içinde düştüğünü gösteriyor. Ayrıca, XRP fiyatı son 24 saatte %7,2 düştü. Bu eğilim devam ederse, XRP düşüş eğilimi gösterebilir ve 0,5833 dolarlık fiyatını destek1 seviyesinde kırabilir ve aşağı itebilir.

ripple
xrp fiyat tahmini – ripple fiyatı yakında 10 doları bulacak mı? 8

Tersine, yatırımcılar kriptoda yükselişe geçerse, boğalar devralabilir ve XRP’yi yükseliş pozisyonuna getirebilir. Daha basit bir ifadeyle, XRP’nin fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 0.2017 dolara düşebilir.

 Bu arada, 2022 için uzun vadeli XRP fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 3,84 dolardan geçme olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak önceki yıllarda elde ettiği birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Ayrıca, bu mevcut düşüş eğilimi, destek1 seviyesinde veya buna yakın bir noktada muhafaza edildiğinde, çift dip oluşabileceği görülüyor. Bu olursa, XRP’nin fiyatının en azından Resistance4’e ulaşması ve bu noktada alıcılara %50’ye yakın bir kâr sağlaması beklenmelidir.

Bununla birlikte, XRP yakında 0.9065 dolarlık reistans4 fiyatı ile 1.9617 dolarlık direnç fiyatı arasında tersine dönebilir ve işlem yapabilir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini

Şimdi XRP’nin Ortalama Yön Endeksine (ADX) bakalım. Özellikle ADX, yatırımcılara bir trendin yönünden ziyade gücünü bulmada yardımcı olur. Piyasanın değişip değişmediğini veya yeni bir trendin başlayıp başlamadığını belirlemek için de kullanılabilir.

ripple
xrp fiyat tahmini – ripple fiyatı yakında 10 doları bulacak mı? 9

XRP için ADX’in değeri 33.52’dir ve bu, 20 ile 40 arasında olduğu için son eğilimin güçlü olduğunu gösterir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini

ripple
xrp fiyat tahmini – ripple fiyatı yakında 10 doları bulacak mı? 10

Dahası, XRP ‘nin Hareketli Ortalaması (MA) yukarıdaki grafikte gösterilmektedir. Şu anda, XRP yükseliş durumunda. Özellikle, XRP 50 günlük MA, 200 günlük MA’nın (uzun vadeli) altında, bu nedenle tamamen yükseliş durumunda. Bu nedenle, herhangi bir zamanda Trendin tersine çevrilme olasılığı yüksektir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, XRP 2023’ün sonunda 5 dolara ulaşacak. Ayrıca 2023’ün ilk yarısı 7 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yakın zamandaki ve yaklaşmakta olan ortaklıklar ve 5$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2024

XRP, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sağlam bir şekilde tutarsa, alıcılar hayati seviyede bir sonraki saldırı misyonunu 10 $ ‘da oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, XRP fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, XRP yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. En iyi yatırım, fiyat yükselip yaklaşık 15$’a ulaşabileceğinden.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki dört yıl içinde XRP fiyatları 30 dolara kadar çıkabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmak XRP için o kadar zor olamazdı çünkü siparişleri almak veya satmak için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, XRP’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap