XRP Fiyat Tahmini – Ripple Fiyatı 10 Dolara Çıkacak mı?

XRP Fiyat Tahmini – Ripple Fiyatı 10 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, XRP fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz.

Sorunsuz bir ödeme ağ geçidi deneyimi sağlama açısından bu yıl harika performans gösteren kripto varlıklarından biri de Ripple. Son zamanlarda, Ripple, RippleNet’te Kredi Hattı adlı yeni bir proje başlattı . Bu proje, Ripple müşterilerinin kolayca para kazanmasını sağlayan bir beta hizmetidir. Ardından XRP tokenlerini kullanarak sınır ötesi projelerini finanse etmeye başlayabilirler.

Ayrıca, Ripple kısa süre önce Avrupa’da çevrimiçi pazarlar için bir ödeme ağ geçidi olan Lemonway ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın, euro-euro ve Lemonway tarafından desteklenen diğer para birimleri arasındaki ödeme işlemlerini iyileştirdiği söyleniyor.

Bu olaylar Ripple’ı iyi bir yatırım yapmak için yeterince iyi olacak mı? Yıl bitmeden mi yoksa 2021’e kadar mı yatırım yapmalıyız? Bu CoinQuora Ripple (XRP) piyasa analizi ve fiyat tahmini 2021 makalesinde öğrenelim.

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple, Ripple Network adlı patentli ödeme ağı aracılığıyla küresel bir ödeme çözümü sunan özel bir fintech firmasıdır. Ayrıca RippleNet, Ripple’ın XRP Ledger adı verilen konsensüs defterinin üzerine inşa edilmiş bir ödeme ağıdır. Dahası, Ripple açık kaynaklı XRP Ledger’ın inovasyonunu finanse etti.

Eşler arası ihtiyaçları karşılayan çoğu kripto para biriminden farklı olarak , Ripple bankaları, ödeme sağlayıcıları ve kripto para borsalarını birleştirerek gerçek zamanlı ödeme seferlerine ve daha düşük işlem ücretlerine izin verecek şekilde yapılmıştır.

Artık XRP hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, XRP’nin 2021’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu XRP fiyat analizindeki ve XRP fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Ripple’ın (XRP) Teknik Yönleri

Ripple’ın ağı, protokol konsensüs algoritmasını kullanarak çalışır. Proof-of-Work ve Proof-of-Stake’in aksine, bu sistemleri kullanmaz. Ripple’ın işlem protokolü, birçok bağımsız düğümün kullanımı yoluyla hesapları ve işlemleri doğrular.

İşlemin doğrulamayı geçmesi için tüm düğümlerin üzerinde anlaşmaya varması gerekir ve bu, işlemleri gerçekleştirmenin tek yoludur. Ayrıca, bu protokol, öncelikle çoğunluk seçimlerini tahmin etmek için anketler yaparak sistemi ‘çifte harcamayı’ önleyecek şekilde geliştirir.

Özellikle, çift harcama, kriptonun iki kez harcanabilmesi riskidir. Dahası, kripto para birimlerine özgü potansiyel bir sorundur. Bunun nedeni, blok zinciri ağını ve onu manipüle etmek için gereken bilgi işlem gücünü anlayan bilgili kişiler aracılığıyla kolayca çoğaltılabilen dijital verilerdir .

Buna ek olarak XRP, kullanıcıların aynı miktarda kriptoyu iki defadan fazla harcamasına izin vermeyecek. Bunun nedeni, sistemin önce işlemi algılaması ve sonraki tüm verileri silmesidir. Dahası, bu fikir birliği protokolündeki doğrulama metodolojisi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir. Bu nedenle minimum işlem süresi: ortalama olarak işlemin tamamlanması yaklaşık 4 saniye sürer.

Ayrıca, Ripple’ın çalışması ağ geçitleri kullanılarak gerçekleşir. Ayrıca ağ geçidi, bir işlemi bitirmek isteyen iki taraf arasındaki güven zincirinde aracı görevi görür. Spesifik olarak, bankalar ağ geçitleridir. Dahası, Ripple’ın mimarisi, SWIFT küresel hızlı ödeme sisteminin mimarisiyle aynıdır.

Ripple (XRP) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Ripple fiyat analizini yazarken XRP, 24 saatlik işlem hacmi 4.932.536.647$ ile 1.23$’dan işlem görüyor. Ancak XRP’nin fiyatı son 24 saatte %2,25 düştü.

Ayrıca, XRP’nin mevcut dolaşımdaki 47.08B XRP arzı vardır. Şu anda, XRP için en iyi kripto para borsaları Binance, Huobi Global, OKEx, FTX ve Mandala Exchange’dir.

Şimdi, 2021 için bu XRP teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi 2021

Şu anda Ripple, CoinGecko’da 6. sırada yer alıyor. Ancak XRP blok zincirindeki en son yükseltmeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu XRP fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

xrp
Simetrik Üçgen modelini gösteren XRP/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Yukarıda gösterilen günlük zaman çizelgesi grafiğinde Simetrik Üçgen Modelini görebiliriz. Bu model, fiyat kırılmasına veya kırılmaya yol açabilecek konsolidasyon dönemini gösterir. Öngörülebilir gelecekte, XRP’nin düşüşten daha yüksek bir yükseliş şansı olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, Ripple’ın son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Üstelik XRP fiyatı son 14 günde %27’nin üzerinde. Bu eğilim devam ederse, XRP boğalarla birlikte çalışabilir, 2,62 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve daha yükseğe tırmanabilir.

screenshot 2 4 1024x593 1
XRP/USDT Fiyat Grafiği (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve XRP’yi yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, XRP’nin fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 0,87 dolara düşebilir.

Bu arada, 2021 için uzun vadeli XRP fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 3,84 dolardan geçme olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini — RVOL, MA ve RSI

2021’in başından bu yana, XRP’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen konsolidasyon, dalgalanmalar ve düzeltmeler takip ediyor.

Aşağıdaki grafik, XRP’nin Göreceli Hacmini (RVOL) göstermektedir. Mevcut işlem hacminin bir önceki işlem hacmine göre belirli bir süre içinde nasıl değiştiğini tüccarlara gösteren bir göstergedir. Şu anda, XRP’nin RVOL’u, mevcut trenddeki daha zayıf katılımcıları gösteren kesme çizgisinin altında yer alıyor.

screenshot 3 4 1024x566 1
XRP/USDT RVOL, 50-MA ve 200-MA (Kaynak: TradingView )

Dahası, Ripple’ın Hareketli Ortalaması (MA) yukarıdaki grafikte gösterilmektedir. Şu anda, XRP yükseliş durumunda. Özellikle, XRP fiyatı 50 MA ve 200 MA (uzun vadeli) üzerinde, bu nedenle tamamen yükseliş durumunda. Bu nedenle, herhangi bir zamanda Trendin tersine çevrilme olasılığı yüksektir.

screenshot 4 4 1024x545 1
XRP/USDT RSI (Kaynak: TradingView )

Bu arada, kriptonun göreceli güç endeksi (RSI) 59.22 seviyesinde. Bu, kriptonun neredeyse aşırı alım durumunda olduğu anlamına gelir. Bu durumda, tüccarlar ve yatırımcılar beklenmedik fiyat düşüşlerini önlemek için dikkatli ticaret yapmalıdır . Bununla, tüccarlar büyük miktarlarda fon kaybetmekten kaçınabilir ve ticarette kâr potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2021 — ADX, RVI

Şimdi Ripple’ın Ortalama Yön Endeksine (ADX) bakalım. Özellikle ADX, yatırımcılara bir trendin yönünden ziyade gücünü bulmada yardımcı olur. Piyasanın değişip değişmediğini veya yeni bir trendin başlayıp başlamadığını belirlemek için de kullanılabilir. Özellikle ADX, Yönlü Hareket İndeksi (DMI) ile bağlantılıdır.

screenshot 5 1024x543 1
XRP/USDT ADX, DI ve RVI (Kaynak: TradingView )

Yukarıdaki grafik, Ripple’ın ADX’ini temsil ediyor. Şu anda Ripple 13,5 aralığında yer alıyor, bu nedenle zayıf bir trendi gösteriyor. Bu, ADX fiyatının gelecekte yükselişe geçebileceğini gösteriyor. Yukarıdaki grafik Göreceli Oynaklık Endeksini (RVI) göstermektedir.

Ayrıntılı olarak, RVI, mutlak fiyat değişikliklerinden ziyade bir dönem boyunca fiyat değişikliklerinin standart sapmasını ölçer. RVI 40 seviyenin altında, bu oynaklığın yönünün aşağı yönlü olduğunu gösteriyor. Aslında, RSI 49.20 seviyesinde, dolayısıyla potansiyel bir satış sinyalini doğruluyor.

Bu, 2021’den 2025’e kadar Ripple’ı karlı kripto yapmak için yeterli olur mu? 2021 ila 2025 arasındaki bu CoinQuora XRP fiyat tahmininde öğrenelim.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, XRP 2022’nin sonunda 15 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 25 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 19 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2023

XRP, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sıkıca tutarsa, alıcılar daha sonra hayati seviyedeki bir sonraki saldırı görevini 39 $ ‘da oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2024

Platformunun son yükseltmeleri, gelişmeler, XRP fiyat tahmini ve yeni proje tahminleri gereğince, XRP yatırımcılar Üstelik bu XRP fiyatını artırabileceğini 2024 çevresinde birçok ortaklıklar ve entegrasyonları bekliyor olabilir kripto pazarında , ve öyle de olacak En iyi yatırım, fiyat yükselip 55$ civarına ulaşabileceğinden.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde XRP fiyatları 72 dolara kadar çıkabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmak XRP için o kadar zor olamazdı çünkü siparişleri almak veya satmak için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, XRP’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap