XRP Fiyat Analizi: Ripple’ın %2,5 Günlük Sıçramasına Rağmen Ayılar Hakim Olmaya Devam Ediyor!

XRP Fiyat Analizi: Ripple’ın %2,5 Günlük Sıçramasına Rağmen Ayılar Hakim Olmaya Devam Ediyor!
0

Mevcut bir geri dönüş başlatma girişimlerine rağmen, XRP ayıları fiyat hareketine hakim olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, olası geri dönüş seviyelerini ve çok da uzak olmayan bir gelecekte işlerin nasıl gelişebileceğini incelemek önemlidir.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük zaman diliminde görüldüğü gibi, Ocak 2021’in başından Ağustos 2021’e kadar on defadan fazla artış girişiminde bulunulduktan sonra, şimdiye kadar 400 günden fazla süren bir düzeltme aşamasına girdi. Ripple bu süre zarfında değerinin %80’inden fazlasını kaybetti.

Fiyattaki keskin düşüşe rağmen, satıcılar hala mevcut eğilimin düşüş eğiliminde kalmasına neden olan üstünlüğe sahip. Alt yükseklerin ve düşüklerin oluşumu bu senaryoyu doğrular.

Boğaların ivme kazanması için XRP’nin aşağıdaki direnç bariyerlerini aşması gerekiyor: önce 0,51 dolarlık yatay seviye (kırmızı) ve ardından dinamik direnci (mavi) geçiyor. Bunun halledilmesi şartıyla, geri dönüş için daha fazla umut olacaktır, ancak boğalar için zor bir görev olmaya devam etmektedir.

Yukarıdaki senaryo gerçekleşene kadar, yeni bir yükseliş trendi beklemek zor ve genel görünüm düşüş eğilimini koruyor.

Temel Destek Seviyeleri: 0,36 ABD Doları ve 0,20 ABD Doları

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0,44 ABD Doları ve 0,51 ABD Doları

xrp
xrp fiyat analizi: ripple'ın %2,5 günlük sıçramasına rağmen ayılar hakim olmaya devam ediyor! 3

Hareketli ortalamalar:

MA20: 0,40 ABD doları

MA50: 0,52 dolar

MA100: 0,65 ABD doları

MA200: 0,73 ABD doları

XRP/BTC Grafiği

BTC çifti grafiğinde yapı oldukça düşüşte ve XRP aşağı yönde hareket etmeye daha meyilli görünüyor. Yeşil mumlar zayıf görünüyor ve hala olumlu bir işaret yok.

Yükseliş trendinin ortaya çıkması için BTC karşısındaki fiyatın 1550 Sats’ta kırmızı direnç bölgesinin tepesine dönebilmesi gerekir. Bu seviyenin geri alınması, yükseliş trendinin devam etmesinde önemli bir rol oynuyor. Öte yandan, alıcılar piyasaya hakim olmaya devam ederse, 1200 sats’ta (beyaz dikdörtgen) yatay desteğe ulaşmak söz konusu değil. Bu alanın yatay (mavi) ve dinamik (sarı) desteğin kesişimi olduğu göz önüne alındığında, fiyatın geri dönme potansiyeli var.

Temel Destek Seviyeleri: 1200 & 1100

Anahtar Direnç Seviyeleri: 1500 & 1700

xrp
xrp fiyat analizi: ripple'ın %2,5 günlük sıçramasına rağmen ayılar hakim olmaya devam ediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap