XRP, Dogecoin, Polkadot Fiyat Analizi: 10 Nisan Pazar

XRP, Dogecoin, Polkadot Fiyat Analizi: 10 Nisan Pazar
0

Geçen ayki yükselişin yeniden canlanmasına rağmen, alıcılar ‘tarafsız/açgözlü’ bölgedeki genel hissiyatı sürdüremediler. Böylece, XRP ve Polkadot, 4 saatlik tekniklerinde düşüş eğilimi göstermeye devam etti. İlki hala umut verici bir CMF’ye sahipken, ikincisi EMA’sında bir ölüm haçı gördü.

Öte yandan, Dogecoin kısa vadeli EMA’larının üzerindeydi. Ancak boğaların, önümüzdeki günlerde devam eden bir canlanma için RSI dengesini sağlaması gerekiyordu.

XRP Analiz

analiz
xrp, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 10 nisan pazar 4

XRP 22 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine düştüğünden, boğalar 0,56 dolarlık tabanı savunmak için devreye girdi.

Sonuç olarak, %69’un üzerinde bir canlanma ile XRP,  EMA şeritlerini  yükseliş tarafına çevirdi ve 0,9 dolar seviyesini test etti. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra, XRP tüm EMA şeritlerinin altına düşerken, ayılar yükselen bir kama kırılmasını hızlandırdı. Bu arada, satıcılar artan bir satış başlattığından Kontrol Noktasını  (POC) kaybetti.

CMF, sıfır çizgisinin üzerine çıkmayı başardığı için bir satın alma avantajı gösterdi. Ayrıca, son hareketler fiyatla gizli bir yükseliş farklılığını ortaya çıkardı ve kriptoya artan para akışını doğruladı.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
xrp, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 10 nisan pazar 5

DOGE, uzun vadeli 0.11 $ tabanını test etmek için 0.16 $ seviyesinden yukarı çıktıktan sonra, 4 saatlik grafiğinde kademeli ve tutarlı bir şekilde toparlandı. Alt, hayati 0.14 dolarlık desteği geri alırken, geçen ay yaklaşık %38.5’lik bir yatırım getirisi gördü.

Son ralli,  DOGE’yi 20/50/200 EMA’nın  üzerine çıkarırken, boğalar bir avantaj hedefliyordu. Şimdi, boğaların önündeki en büyük engel 0.15 dolar seviyesindeydi.

RSI, son birkaç gündür orta çizginin altında gezindi ancak sonunda 50 seviyesi üzerinde bir kapanış buldu. Bu seviyenin altına bir düşüş, 200 EMA’nın yeniden test edilmesini sağlayabilir. Ayrıca,  AO  acil desteğine yönelirken, boğalar bu seviyeden bir canlanma sağladı.

Polkadot (DOT) Analiz

analiz
xrp, dogecoin, polkadot fiyat analizi: 10 nisan pazar 6

Önceki düşüş aşaması (ATH’sinden), alt’ın değerinin %74.5’inden fazlasını kaybetmesine ve 24 Şubat’ta yedi ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

Bununla birlikte, son yükseliş rallisi yükseliş trend çizgisi desteğini (artık direnç) (beyaz, kesikli) işaret ederken, alt değer 23 doları geçti. Bu ralli görünüşe  göre Kontrol Noktasının  (POC, kırmızı) yakınında engel buldu. Sonuç olarak, DOT beklenen yükselen bir kama kırılmasına tanık olurken boğalar avantajlarını kaybetti. Sonuç olarak, 20 EMA 50/200 EMA’nın altına düştü ve düşüş gücünü yeniden onayladı.

RSI’ın  aşırı satım işaretinden canlanması, 40 işaretlik dirençte durdu. Böylece, satıcılar mevcut senaryoda bir üstünlük talep etti. Ayrıca, +DI kuzeye bakmayı reddederken, DOT yakın vadede devam eden düşüş hareketlerini görebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap