XRP, Dogecoin, Aave Fiyat Analizi: 09 Ocak Pazar

XRP, Dogecoin, Aave Fiyat Analizi: 09 Ocak Pazar
0

Bitcoin 8 Ocak’ta yaklaşık 15 haftanın en düşük seviyesine dokunduğunda, kripto korkusu ve açgözlülük endeksi aynı gün 10 puana düştü. Sonuç olarak, XRP, Dogecoin ve Aave’nin kısa vadeli teknik özellikleri düşüş eğilimi gösterdi. Ancak şimdi, RSI ile yukarı yönlü bir ayrışmanın ardından, artan satın alma gücü gösterdiler.

Sadece artan hacimlerdeki acil engellerinin üzerinde kalıcı bir kapanış, daha geniş satışların duraksamasını onaylayabiliriz.

XRP Analiz

analiz
xrp, dogecoin, aave fiyat analizi: 09 ocak pazar 4

23 Aralık’ta üç haftanın zirvesini gördüğünden beri, alt kanalda (beyaz) salınım yaptı. Bu yörünge, %21.37’lik bir geri çekilmeyi işaret etti ve 1 Ocak’ta %50 Fibonacci seviyesinin yakınında destek buldu. Ardından, XRP tersine dönmesine rağmen, desenli kırılma 0,8431 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı.

Yaklaşık iki gün boyunca Kontrol Noktası (kırmızı) yakınında dalgalandıktan sonra, XRP daha geniş bir satışla bağıntı kurdu ve 4 saatlik grafiğinde düşen bir takoz (sarı) gördü. 5 Ocak’taki %11’lik bir gerileme, alt’ın %61.8 Fibonacci desteğini kaybetmesine neden oldu. Şimdi, boğalar 0,7292 $ seviyesinde beş aylık desteği garanti ederken, yukarıda belirtilen altın seviyeyi geri almaya çalıştılar.

Basın zamanında, XRP 0,7501 dolardan işlem görüyordu. RSI 19 işareti atladığı ve 40- seviyesinden sallanmaya başardı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde RSI, fiyat hareketiyle (beyaz trend çizgisi) yükseliş eğilimine girdi.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
xrp, dogecoin, aave fiyat analizi: 09 ocak pazar 5

Yaklaşık üç hafta menzile bağlı kaldıktan sonra DOGE, 0.1623 $ işaretini destekten dirence çevirdi. %14.93’lük bir düşüş görene kadar yaklaşık bir hafta yan kanalda (beyaz) salınım yaptı ve 8 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini gördü. 

Şimdi, 0.1456 dolarlık destek yaklaşık dokuz aydır güçlü durduğundan, DOGE üst kanalı test etmek için tersine döndü (acil direnç). Bu seviye aynı zamanda 20-SMA (kırmızı) ile çakıştı. Son iki yeşil mum, güçlü bir boğa hareketine işaret ederek hacimlerde önemli bir artış gördü. Böylece, OBV de keskin bir artış gördü.

Basın zamanında, DOGE 20-50-200 SMA’sının altında 0.1510 $’dan işlem gördü. RSI  önemli bir canlanma gördü ama 44 işareti geçmeye başarısız oldu. XRP gibi, DOGE RSI da fiyat hareketiyle bir yükseliş farklılığı (beyaz) gördü.

AAVE Analiz

analiz
xrp, dogecoin, aave fiyat analizi: 09 ocak pazar 6

Alt, 20 Aralık’ta kritik 170 dolarlık uzun vadeli destekten düşüşünü tersine çevirdi. 28 Aralık’ta altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşana ve %61.8 Fibonacci seviyesinin yakınında direnç bulana kadar şaşırtıcı bir şekilde %76,79’luk bir yatırım getirisi (20 Aralık’ın en düşük seviyesinden) gördü.

Son birkaç gün içinde, AAVE düşen bir takoz (yeşil) gördü ve 202.23$ seviyesinde destek buldu. RSI ve fiyat hareketi arasındaki yakın tarihli bir yükseliş ayrışmasıyla AAVE, 20-200 SMA’sının üzerinde dalgalanmayı başardı. 

Basın zamanında, AAVE 215.9 dolardan işlem gördü. RSI yarı sınırının altında dalgalandı ve bir yükseliş yanıp. Önemli bir düşüşe rağmen, OBV kısa vadeli destek seviyesini korudu. Bu okuma, üstün bir satın alma gücünü gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap