XRP Bir Çöküşü Önlemek İçin Bu Kritik Seviyeye Tutunmalı…

XRP Bir Çöküşü Önlemek İçin Bu Kritik Seviyeye Tutunmalı…
0

XRP’da boğalar 0,38 dolardan genel direnci kırmaya yönelik ikinci girişimlerinde, bir kez daha başarısız oldu. Bu, fiyatın 50 günlük hareketli ortalama çizgisine doğru hareket etmesine neden oldu.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Haftalık mum dün yeşilde kapansa da uzun üst gölge 0.38$’da yatay dirence yakın satış baskısının nispeten yüksek olduğunu gösteriyor. Ayılar bu yazı itibariyle fiyatı %10 aşağı çekti. Fiyat şimdi 50 günlük basit hareketli ortalama çizgisine (beyaz renkte) dokundu. Öte yandan, Değişim Oranı (ROC) 30d göstergesi taban çizgisinin (sarı renkte) altına düştü ve negatif bölgeye girdi.

Son iki düşüş eğilimi (mavi renkte) dikkate alındığında, fiyat MA50’nin altına düştüğünde derin düşüşlerin tetiklendiği ve aynı zamanda ROC’nin taban çizgisinin altında ivme kazandığı açıktır. Bu nedenle, fiyatın 0,33 doların altına tekrar düşmemesi çok önemli. Ayılar piyasaya tekrar hakim olursa, 0,3 dolarlık desteğin yeniden test edilmesi bekleniyor.

Temel Destek Düzeyleri: 0,38 ABD Doları ve 0,42 ABD Doları
Temel Direnç Düzeyleri: 0,33 ABD Doları ve 0,3 ABD Doları

xrp
xrp bir çöküşü önlemek i̇çin bu kritik seviyeye tutunmalı... 3

Günlük Hareketli Ortalamalar:
MA20: 0,34
ABD Doları MA50: 0,34 ABD Doları
MA100: 0,43 ABD Doları
MA200: 0,59 ABD Doları

XRP/BTC Grafiği

Bitcoin’e karşı XRP fiyatı, 200 günlük hareketli ortalama (beyaz) ve 50 günlük MA (sarı) arasında sıkıştı. Bu arada, boğalar şimdiye kadar 1500 SAT’de (yeşil) yatay desteği savundu. Önümüzdeki günlerde yön tayini, bu iki hareketli ortalamadan birinin talep edilmesine bağlıdır. Fiyat 1500-1800 SAT aralığında kalırsa önemli bir hareket beklenmez.

xrp
xrp bir çöküşü önlemek i̇çin bu kritik seviyeye tutunmalı... 4

Temel Destek Seviyeleri: 1500 SAT & 1370 SAT
Temel Direnç Seviyeleri: 1800 SAT & 2100 SAT

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap