Wells Fargo Analistlerine Göre Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin Çok Geç Değil

Wells Fargo Analistlerine Göre Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin Çok Geç Değil
0

Analistler, kriptonun geçmiş performansına odaklanmanın yeni yatırımcıları yanıltabileceğine inanıyor.

Wells Fargo Bank’ın danışmanı ve yan kuruluşu olan Wells Fargo Investment Institute (WFII) analistleri, Bitcoin ve kripto para birimlerinin benimsenmesinin hala erken aşamalarında olduğunu iddia etti.

bitcoin
wells fargo analistlerine göre bitcoin'e yatırım yapmak i̇çin çok geç değil 2

Kripto Satın Almak İçin Çok Geç Değil

WFII’nin Küresel Yatırım Stratejisi ekibi tarafından yayınlanan bir raporda analistler, Wells Fargo’nun hızla yükselen fiyatlarına rağmen kriptoya yatırım yapmak için çok geç olmadığına inandığını belirtti.

“’Yatırım yapmak için çok geç’ argümanını anlıyoruz, ancak buna katılmıyoruz. Özellikle kripto para birimleri ile geçmiş performansa çok fazla odaklanmanın yeni yatırımcılar için yanıltıcı olabileceğine inanıyoruz” diye yazdılar.

Rapor, en iyi kripto paraların çoğunun beş yıldan daha kısa bir süre önce piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, kripto alanının hala gelişmekte olan bir endüstri olduğuna dikkat çekti. En eski kripto para birimi olan Bitcoin’in bile hala tam olarak olgunlaşmaktan uzak olduğunu eklediler.

Erken Ama Çok Erken Değil

Analistler, kripto para yatırımlarını “çok geç” olarak değerlendirmek yerine, onları “erken ama çok erken değil” olarak sınıflandırdılar.

Kriptonun benimsenme oranının, internet gibi diğer yeni ileri teknolojilerinkiyle aynı olduğunu ancak çok gelişmiş bir ölçekte olduğunu belirttiler.

“Kripto para birimlerini ‘erken ama çok erken değil’ yatırım aşamasında görüyoruz… Kripto para birimi benimseme oranları, özellikle internet olmak üzere daha önceki diğer ileri teknolojilerin yolunu izliyor gibi görünüyor. Bu eğilim devam ederse, kripto para birimleri yakında erken benimseme aşamasından çıkıp hiper benimsemenin bir dönüm noktasına girebilir.”

Eğitim ve Mevzuat Açıklığı Gerekiyor

Analistler, yatırımcıların kripto para birimi alanı ve piyasada mevcut olan yatırım seçenekleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeleri gerektiğini vurguladı.

Şu anda yatırımcılara sunulan sınırlı sayıda kripto yatırım ürünü olduğunu kabul ettiler ve ABD’deki mevcut borsada işlem gören ürünlerin dijital varlıkların kendileri değil vadeli işlemler tarafından desteklendiğini eklediler.

“Yatırım fonları, ETF’ler, hibe veren tröstler ve bireysel kripto para birimi spekülasyonları gibi diğer mevcut yatırım seçeneklerinden hiçbirini önermiyoruz. Analistler, 2022’de daha fazla düzenleyici netliğin daha yüksek kaliteli yatırım seçenekleri getirmesini umuyoruz” dedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap