WAVES’de Devam Eden Bir İyileşme Bu Faktörlere Bağlıdır…

WAVES’de Devam Eden Bir İyileşme Bu Faktörlere Bağlıdır…
0

Satıcılar nihayet ayıları 11.8 dolarlık taban çizgisinde genişletilmiş bir satış ayrıcalığını reddederken, WAVES ay boyunca süren trend çizgisi direncini desteğe çevirdi. Ancak %23.6 Fibonacci direnci, 24 saatlik boğa rallisini askıya aldı.

Son büyüme, yükselen bir takoz kurulumunu gerektirdiğinden, modelin altında olası bir kapanış, grafikte kısa vadeli aksiliklere neden olabilir. Basın zamanında, WAVES son 24 saatte %17.32 gibi şaşırtıcı bir artışla 15.79 dolardan işlem görüyordu.

WAVES 4 Saatlik Grafik

waves
waves'de devam eden bir i̇yileşme bu faktörlere bağlıdır… 3

WAVES, hayati fiyat noktalarından geçerken Nisan ayının başından bu yana dik bir şekilde güneye kaydı. Altcoin, 31 Mart ATH’sinden değerinin %81’inden fazlasını kaybetti ve 4 Mayıs’ta dokuz haftanın en düşük seviyesine yükseldi.

11-12 dolar aralığı yenilenen satın alma baskısı sergilerken, boğalar sonunda keskin düşüş trendine meydan okudu. Bunu yaparken, WAVES 20 EMA’nın (kırmızı) ve 50 EMA’nın (camgöbeği) üzerine koyarlar. Buna göre Supertrend, alım piyasasını desteklemek için duruşunu kırmızı bölgeden değiştirdi. 

Mevcut modelin altında zorlayıcı bir kapanış, 14 dolarlık bölgeye doğru kısa vadeli bir düşüşe yol açabilir. 20 EMA kuzeye doğru yolculuğunu telafi ederken, acil düzeltmeler için test desteği olarak hizmet edebilir. Boğalar canlanma içgüdülerinde ısrar edip yinelerse, %23,6 seviyesinin yeniden test edilmesini hedeflerler.

Gerekçe

waves
waves'de devam eden bir i̇yileşme bu faktörlere bağlıdır… 4

Göreceli Güç Endeksi sonunda aşırı alım bölgesinden güneyi işaret etti. 65’in altında bir hareket, satın alma gücünde daha fazla kolaylık anlamına gelir. Bu durumda, %23,6 seviyesini devirmek, artan hacimlerde yeni bir boğa koşusu gerektirecektir.   

Ayrıca, geçen gün %100 seviyesini test ettikten sonra, Aroon yukarı (sarı) çapraz olarak göründüğü için yavaşlama işaretleri gösterdi. Bu göstergenin olası bir geri çekilmesi, önümüzdeki zamanlarda yükseliş olasılığını geciktirebilir.

Çözüm

RSI üzerindeki aşırı alım okumalarının yanı sıra %23.6 Fibonacci direncinin eşiğinde kurulan yükselen kama ışığında, WAVES kısa vadeli bir düşüşle karşı karşıya kalabilir. Boğalar zeminlerini korursa, 14 dolarlık bölge bu potansiyel düşüş için bir geri sıçrama seviyesi üstlenebilir.

Sonuç olarak, yatırımcılar/traderlar, piyasanın genel algısını etkileyen Bitcoin hareketini yakından takip etmelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap