Wall Street’teki Salı Çöküşünden Sonra Kripto Piyasaları 50 Milyar Dolar Kaybetti!

Wall Street’teki Salı Çöküşünden Sonra Kripto Piyasaları 50 Milyar Dolar Kaybetti!

ABD’nin en büyük üç borsa endeksi dün %3’e kadar düştü.

Bitcoin, dün 25.000 dolar seviyesini kararlı bir şekilde aşmakta başarısız oldu ve ardından gelen reddedilme, onu tekrar 24.000 doların hemen altına düşürdü.

Diğer yandan, MATIC, OKB, SOL ve diğer birkaç altcoin, yaklaşık %7 oranında düşerek günlük ölçekte daha da fazla zarar gördü.

Kripto Piyasası Wall Street’i Takip Ediyor

Geçtiğimiz birkaç gün, özellikle de geçen haftanın sonundan bu yana, önde gelen kripto para birimi oldukça değişken bir seyir izledi. Perşembe günü hızla yükselerek altı ayın en yüksek seviyesi olan 25.000 doların üzerine çıktı, ancak aynı hızla 23.500 doların altına düştü.

Son birkaç gün içinde iki kez 25.000 doların üzerine çıkmak için girişimler yapıldı ve en sonuncusu dün gerçekleşti. Bitcoin, 25.200 dolara kadar yükseldi, ancak bir kez daha başarısız oldu. Ardından gelen reddedilme, varlığı güneye doğru zorladı ve bugün erken saatlerde Bitcoin 24.000 doların altına düştü.

Bu düşüş, Wall Street’teki çöküşün ortasında gerçekleşti. Önde gelen üç ABD borsa endeksi de kırmızıda kapandı. S&P 500 ve Dow Jones endeksleri bir günde %2 düşerken, Nasdaq Composite endeksi %3’ün üzerinde düştü.

Son fiyat düşüşü, Bitcoin’in piyasa değerini 465 milyar dolara düşürdü ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti biraz artarak %42,6’ya yükseltti.

kripto
wall street'teki salı çöküşünden sonra kripto piyasaları 50 milyar dolar kaybetti! 3

Koyu Kırmızı Altcoinler

Son 24 saatte, Bitcoin’deki düşüşe benzer oranlarda (%2-3) Ethereum ve BNB gibi en büyük iki altcoin de piyasa değerinde düşüş yaşadılar. Bu düşüşün etkisiyle ETH 1.650 doların altına ve BNB 310 doların altına geriledi. Diğer altcoinler arasında Cardano, Polkadot ve Shiba Inu, MATIC ve Solana’ya göre daha fazla günlük kayıp yaşadılar ve ilk 15 altcoin arasında en çok kaybedenler oldular. Ancak Dogecoin, Litecoin ve Avalanche önemsiz kazançlar elde etti. Filecoin ise son galibiyet serisine devam ederek bir günde neredeyse %9 artarak 8,6 doların üzerinde işlem gördü. Toplam kripto piyasası değeri bir noktada yaklaşık 50 milyar doları gördü ve CoinMarketCap’de 1,1 trilyon doların altına düştü.

kripto
wall street'teki salı çöküşünden sonra kripto piyasaları 50 milyar dolar kaybetti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.