Vladimir Putin, Ödeme Yöntemi Olarak Kriptoya “Evet” Dedi!

Vladimir Putin, Ödeme Yöntemi Olarak Kriptoya “Evet” Dedi!
0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto para biriminin bir ödeme aracı olarak kabul ettiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı kriptoların bir yerleşim birimi olarak hizmet ettiğini söyledi, ancak enerji işlemlerinde kullanılıp kullanılamayacağını belirlemek için çok erken olduğu konusunda uyardı.

Kripto’ya dikkat edeceğiz

Putin, özellikle, bazı şirketlerin üzerinde çalıştığı enerji, petrol ve hammadde ile ilgili işlemler için kullanılan kriptolardan bahsediyordu. Açıklamaları, suç faaliyeti ve kara para aklama için kullanılabilecekleri korkusuyla dünya çapındaki düzenleyicilerden giderek daha fazla inceleme çeken kriptolara karşı toleransın sinyalini verdi.

putin
vladimir putin, ödeme yöntemi olarak kriptoya "evet" dedi! 2

Ayrıca, her şeyin var olma hakkı olduğunu söyledi. Buna ek olarak, Putin şunları söylüyor:

Bir noktada tasarruf aracı da olabilecek kripto para biriminin gelişim trendine dikkat edeceğiz. Piyasanın nasıl dalgalandığını gördük ve henüz erken.

Vladimir Putin’in görüşü ABD SEC Başkanı Gary Gensler’in duruşuyla örtüşüyor. SEC başkanı kısa süre önce, piyasanın çoğu için kriptolar için uzun vadeli bir canlılık olmayabileceğini söyledi. Ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, piyasayı düzenlemeye ve dijital varlıkların menkul kıymetler kanunu standartlarını karşılamasını sağlamaya çalışıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap