VeChain: Son Ralli Sonrası, İşte Bu Göstergelerin VET Hakkında Söyleyecekleri!

VeChain: Son Ralli Sonrası, İşte Bu Göstergelerin VET Hakkında Söyleyecekleri!
0

Üç haftadan fazla bir süredir VeChain (VET) yatay kanal (sarı) içinde sıkıştırmada hareket ediyor. VET yüksek likidite aralığından kaçmaya çalışırken, son zamanlardaki yükseliş baskısı alt’ın Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) üzerine sıçramasına yardımcı oldu. 

Buradan herhangi bir geri çekilme, boğalar 0,032 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı hedeflemeden önce uzun bir durgunluk aşamasına yol açabilir.

VeChain 4 Saatlik Grafik

vechain
vechain: son ralli sonrası, i̇şte bu göstergelerin vet hakkında söyleyecekleri! 3

VeChain satıcıları, satış baskısını artırma çabalarını hızlandırırken, son birkaç ay içinde çok sayıda mitingi kışkırttı. Altcoin, değerinin %73’ünden fazlasını (31 Mart’tan itibaren) kaybetti ve 12 Mayıs’ta 15 ayın en düşük seviyesine geriledi. 

O zamandan beri, alıcılar, üç haftalık trend çizgisi desteğinin (beyaz, kesikli) gösterdiği gibi, VET’in diplerinde kademeli iyileştirmeler sağladı. Ancak düşüş eğilimi, zirveleri yan kanalın kısıtlamaları içinde tuttu. 

Son kazanımlardan sonra, 20 EMA (kırmızı) kuzeye baktı ve 50 EMA’yı (camgöbeği) geçmeye baktı. Potansiyel bir yükseliş geçişi, önümüzdeki günlerde daha yüksek bir canlanmanın yolunu açabilir.

Geçen ay boyunca, POC’nin üzerinde bir kırılma, alıcılara yan kanalın üst trend çizgisini test etme konusunda yeterince itici güç sağlamadı. Ancak VET’in 0,033 dolar bölgesini test etmesi için 0,0321 dolar seviyesinin üzerinde zorlayıcı bir kapanış bulması gerekiyor.

Gerekçe

vechain
vechain: son ralli sonrası, i̇şte bu göstergelerin vet hakkında söyleyecekleri! 4

Son üç gün içinde, RSI üstel bir büyüme kaydetti. Dengenin ötesinde kapanırken, endeks artık aşırı alım işaretini test etmeyi amaçlıyordu. 

Aroon Up’ın %70-100 aralığında olması ile VeChain, devam eden yükseliş trendini önümüzdeki oturumlarda sürdürebilir. Bu bölgenin altına bir düşüş, satın alma baskısında kısa vadeli bir yavaşlamaya işaret edebilir.

Çözüm

POC’nin üzerindeki mevcut kırılmaya ve 0,032 ABD doları direncine bakıldığında, VET, olası bir geri dönüş öncesinde yan kanalın üst trend çizgisine doğru devam eden bir toparlanma görebilir. 0.032 $ bölgesinin altındaki herhangi bir kapanış, POC yakınında uzun süreli bir sıkışma olasılığını gösterir.

Son olarak, yukarıda bahsedilen analizi tamamlamak için Bitcoin’in hareketini ve daha geniş duyarlılığı izlemek önemli olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap