VeChain: Bir Pozisyona Girmeden Önce Yatırımcılar İçin Kılavuz

VeChain: Bir Pozisyona Girmeden Önce Yatırımcılar İçin Kılavuz
0

0.07$-0.08$ aralığı arasında geçen bir haftalık sıkı aşamadan sonra VeChain (VET) volatil bir kırılma gördü. Son iki günde değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti.

Şimdi, 0.06$ desteğinden toparlanma sürecinde VET, trend çizgisi desteğinin (beyaz) olası bir yeniden testinden önce 20 EMA’sında (kırmızı) bir engelle karşılaşabilir. Boğalar, yükseltilmiş hacimlerde bu canlanmayı güçlendirmedikçe, 0,07 $ bölgesinin üzerinde bir ralliyi sürdürmek zor olabilir.

VeChain 4 Saatlik Grafik

vechain
vechain: bir pozisyona girmeden önce yatırımcılar i̇çin kılavuz 3

Ocak ayı sonunda 11 ayın en düşük seviyesine indikten sonra, VeChain boğaları nihayet uzun vadeli düşüş rallisini devirmelerine yardımcı olan kayıp zeminlerini buldular. 0.04$ seviyesinden çıkar çıkmaz, alt %80’in üzerinde bir sıçrama gördü.

Ayrıca, bu yükseliş alıcılara fiyatı 200 EMA’nın (yeşil) üzerinde dalgalı tutmak için yeterli itme gücü verdi. Mevcut senaryoda, fiyat üç haftadan fazla bir süredir acil eğilim çizgisi desteğini zorunlu kılıyor. Ayrıca, son düşüşle birlikte Bollinger Bantları (BB) yüksek oynaklık aşamasını teyit etmek için genişledi. 

En iyi durum sonucu, VET’in üç haftalık trend çizgisi desteğinden geri sıçradıktan sonra BB’nin üst bandını test etme tarihsel eğilimini tekrarlaması olacaktır. Ancak 20 EMA’nın 50 EMA’nın altına düşmesiyle, ayılar, alt birimin 0,08 $ işaretine doğru canlanmasında bir engel teşkil edecekti.

Herhangi bir geri çekilme, muhtemelen trend çizgisi desteğinde bir temel bulacaktır. Bu desteğin altında bir kapanış, herhangi bir yükseliş dirilişinden önce 200 EMA’nın yeniden test edilmesine yol açabilir.

Gerekçe

vechain
vechain: bir pozisyona girmeden önce yatırımcılar i̇çin kılavuz 4

RSI, 4 saatlik grafikte 22 Ocak’tan bu yana 25 seviyesine dokunmamıştı. Bu noktadan itibaren olası bir toparlanma, 38 puanda bir engelle karşılaştı. Bunun üzerinde bir kapanış, 44-47 aralığında bir konsolidasyon aşamasına girme şansı doğurabilir.

MACD histogramı bazı canlanma işaretleri yansıtıyordu, ancak çizgileri hala sıfır çizgisinin altında sallanıyordu. Böylece, ayılar kısa vadeli hareketlerde avantajlı olabilir.

Çözüm

200 EMA ile 0,06 ABD doları desteği arasındaki birleşme göz önüne alındığında, VeChain, BB’nin alt bandından geri döndü. 

Devam eden bir toparlanma, 0,06-0,07 ABD Doları aralığında bir sıkıştırma aşamasına girmeden önce 20 EMA’da bir engelle karşılaşabilir. Boğaların, mevcut akışı kendi lehlerine değiştirmek için kısa vadeli EMA’ları devirmeleri gerekiyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap