Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri Yatırımlarını Yavaşça Satıyor mu?

Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri Yatırımlarını Yavaşça Satıyor mu?

Açık sinyaller, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin varlıklarını yavaş yavaş satmaya başladığını gösteriyor. Haziran ayında bu yılın başlarındaki ilk yardım rallisinden sonra, sahipleri son zamanlara kıyasla daha fazla kar etti. Uzun vadeli sahipler, kripto varlıklarını altı aydan uzun süredir elinde tutanlardır. Kısa vadeli sahiplere kıyasla bu ralliden daha az kâr ediyor gibi görünüyorlar.

bitcoin
uzun vadeli bitcoin sahipleri yatırımlarını yavaşça satıyor mu? 2

Bitcoin Sahipleri Yatırımlarını Satıyor mu?

Crypto Quant’ın bulgularına göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri, kısa vadeli yatırımcılara kıyasla mevcut ralliden daha az kâr ediyor. Crypto Quant verilerine göre, uzun vadeli sahipler kripto paralarını yavaşça satıyorlar.

“Bu, uzun vadeli sahiplerinin Haziran ayındaki ilk yardım rallisinden sonra şu anki 25.300 dolarlık zirveden daha fazla kâr ettiği gerçeğini gösteren grafikteki farklılıkla gösteriliyor.”

Bu hareket, Bitcoin fiyatı için yukarı veya aşağı yönlü bir yörünge olasılığını gösterir. Satış baskısı olduğu için hem aşağı hem de yukarı yönlü bir kırılma görebiliriz. Crypto Quant analistleri orta vadede 28.000 ila 32.000 dolar arasında bir hedef öngörüyor. Ayrıca, Bitcoin’in Haziran ayı fiyat düşüşlerini aşması için küçük bir şans var.

“Daha kısa vadede BTC 23.000 doları tekrar test edebilir, ancak bu 19.000 dolardan başka bir ret aldıktan sonra olabilir.”

Ek olarak, BTC madenci rezervleri son zamanlarda düşüş eğiliminde. Bitcoin yatırımcıları için bu, başka bir fiyat düşüşünü tetikleyebileceği için harika bir işaret değil. Ayrıca, trader topluluğu yaklaşmakta olan Ethereum Birleşmesini yakından izliyor.

Bu arada, BTC 30 günden fazla bir süredir ilk kez 20.000 $ seviyesinin altına düştü. Fiyat izleme sitesi CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son 24 saatte %0.01 artışla 19.938.44 $ seviyesinde işlem görüyor. BTC’nin 20 bin dolar aralığının altında en son işlem gördüğü zaman 14 Temmuz’daydı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında