Ünlü Uzman, Bloomberg Etkinliğinde Bitcoin, Dogecoin ve PEPE Yatırım Stratejisini Paylaşıyor!

Ünlü Uzman, Bloomberg Etkinliğinde Bitcoin, Dogecoin ve PEPE Yatırım Stratejisini Paylaşıyor!

Kripto para piyasası her zaman dalgalı bir yapıya sahip olmuştur, ancak özellikle Dogecoin ve Pepe gibi meme coinlerinde bu durum daha da belirgin hale gelir. Bu para birimleri oldukça spekülatiftir ve genellikle herhangi bir gerçek değere sahip değillerdir, bu nedenle aşırı fiyat dalgalanmalarına maruz kalırlar.

Dogecoin veya kısaca DOGE olarak bilinen para birimi, 7 Mayıs 2015’te kısa bir süre için en düşük fiyatı olan 0,0000869 $ ‘a düşmüştür. Öte yandan, Dogecoin 8 Mayıs 2021’de başına 0,682 $ ‘lık en yüksek fiyatını görmüştür. Fiyatı son 7 günde %7,29 oranında önemli ölçüde düşmüş olsa da, hala 10.137.034.921 $ ‘lık bir piyasa değerine sahiptir.

dogecoin

Benzer şekilde, PEPE tokeninin fiyatı da oldukça dalgalıdır. Son iki haftadaki %500’lük artışa rağmen, son 24 saat içinde %10,96 düşüş yaşadı. PEPE’nin fiyatı, en büyük kripto borsası Binance’in meme coin’i listelemesi açıklamasından hemen sonra maksimum değerinin %50’sini kaybetti. O zamandan beri, PEPE’nin fiyatı hızla düşerek 0,0000044 $’dan 0,0000022 $’a ve şu anda 0,000002003 $’a kadar geriledi.

Kripto Hareketliliğine Ne Yardımcı Olabilir?

Kripto para birimlerinin aşırı hareketliliği dikkate alındığında, yatırımcıların dikkatli olması ve sağlam yatırım ilkelerini izlemesi önemlidir. Venn Link CEO’su Cici Lu’nun kripto portföyü hakkındaki tavsiyeleri de bu konuda dikkate değerdir.

Bloomberg Wealth Asia Summit 2023’te, 9 Mayıs 2023’te Hong Kong’da düzenlenen etkinlikte, Cici Lu kripto varlıkların değişken doğası hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Lu’ya göre, “Kripto varlıklarına yatırım yapmak söz konusu olduğunda, çeşitlendirmeye ve aktif yönetime sahip olmak gerçekten önemlidir.”

Cici Lu ayrıca, değişken kripto para piyasasında kripto varlıklara yatırım yaparken izlenmesi gereken temel ilkeler arasında çeşitlendirme ve aktif yönetimi vurguladı.

Farklı kripto varlıkları, genellikle piyasa değişikliklerine farklı tepki verirler, bu nedenle yatırımcıların kayıpları azaltmak için yatırımlarını çeşitlendirmesi önemlidir. Aktif yönetim, piyasa değişikliklerine yanıt olarak yatırım portföylerini düzenli olarak izlemeyi ve ayarlamayı içerir, böylece getirileri en üst düzeye çıkarmak ve riski en aza indirmek mümkün olabilir.

Meme paraları söz konusu olduğunda, çeşitlendirme, daha az hareketliliğe sahip diğer kripto para birimleri, örneğin Bitcoin ve Ethereum gibi daha yerleşik kripto para birimlerine yatırım yapmak anlamına gelebilir. Bu sayede yatırımcılar, tüm yatırımlarını tek bir meme para biriminde toplamaktan kaçınarak önemli kayıplara uğrama riskini azaltabilirler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.