Usta Analistten Şaşırtan BTC Uyarısı: 2020’deki Çöküş Bir Kez Daha Gerçekleşebilir – İşte Beklenen Olumsuz Senaryo!

Usta Analistten Şaşırtan BTC Uyarısı: 2020’deki Çöküş Bir Kez Daha Gerçekleşebilir – İşte Beklenen Olumsuz Senaryo!

Bitcoin’le ilgili 2018 tahmininde başarılı olan analist, en popüler kripto para biriminin 2020’deki ani fiyat düşüşünü yeniden yaşayabileceğini belirtiyor.

Uzman Bluntz, Bitcoin‘in şu anda yaklaşık 15.000 dolarlık bir döngüsel dip seviyesinde olduğuna inandığını ifade ediyor.

Bu deneyimli yatırımcı, BTC’nin önümüzdeki yıl gerçek bir boğa piyasasına girmeden önce 19.000 dolara kadar düşebileceğini vurguluyor.

“Benim görüşüme göre BTC zaten 15.000 dolar seviyesine ulaştı, ancak 2019-2020 döneminde olduğu gibi 19.000-20.000 dolar seviyelerine gerileyebiliriz. Bu, 2024’te daha yüksek bir seviyeden yükselişe geçebileceğimiz anlamına geliyor.”

btc 332
Kaynak: Bluntz/X

Raporun kaleme alındığı anda BTC, son 24 saatte %1’den fazla bir değer kaybıyla 27.612 dolardan işlem görüyordu.

Bluntz, kripto para piyasasının toplam değerini izleyen TOTAL grafiğine de odaklanmış durumda. Bluntz’a göre TOTAL, ABC yükselme trendini bitirdikten sonra bir düşüşe hazırlanıyor.

“TOTAL’ın geri çekilmeye başlayacağını düşünüyorum. Bu son artışın sona erdiğine inanıyorum.”

btc 78
Kaynak: Bluntz/X

Bluntz, tahminlerinde Elliott Dalga teorisine dayanıyor. Bu teori, kalabalığın davranışını dalgalarla izleyerek gelecekteki fiyat hareketlerini öngören bir teknik analiz metodudur. Bir varlık düşüş trendindeyken, ABC dalgasında yukarı yönlü bir hareket gösterebilir.

Raporun yazıldığı an itibariyle TOTAL’ın değeri 1,05 trilyon dolar.

Analist Bluntz Avalanche (AVAX) hakkında, 11 dolarlık direnç seviyesini aşamadığını ve bu nedenle yükseliş trendinin sonlandığını düşünüyor.

“AVAX, Stars Arena’nın hack olayından sonra kritik bir seviyede sert bir tepki gösterdi. Bu, dip seviyeden güzel bir hareketti, ancak devam etmesi olası değil.”

btc 79
Kaynak: Bluntz/X

Hafta sonu, Avalanche bazlı sosyal finans platformu Stars Arena, 2,9 milyon dolar değerinde yerini aldı.

Yazı yazıldığında AVAX, bir önceki gün %4’lük bir değer kaybıyla 9,56 dolardan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.