Ünlü Girişimciye Göre Kripto Fiyatlarının Artmasının Gerçek Nedeni!

Ünlü Girişimciye Göre Kripto Fiyatlarının Artmasının Gerçek Nedeni!

Piyasa yükseliş duyguları gösterdiğinden kripto fiyatları hızla yükseliyor. Bitcoin ve altcoin piyasası, aylarca süren durgunluğu tersine çevirerek yükseliyor.

kripto
ünlü girişimciye göre kripto fiyatlarının artmasının gerçek nedeni! 2

Kripto piyasası yükseldikçe, katılımcılar sürpriz ralliye neyin sebep olduğunu ve ne kadar süreceğini merak ediyor. BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes’e göre, ABD Hazinesinin güçlü kripto rallisinin arkasında olduğuna inanıyor.

Kripto Fiyatları Neden Yükseliyor?

Hayes, ABD Hazinesinin herhangi bir kıtlıkla mücadele etmek için piyasaya kısa vadeli hazine bonoları tedarik etmeyi düşündüğünü açıklıyor. Ayrıca, makroekonomik koşullar iyileştikçe ve daha elverişli hale geldikçe kripto fiyatları yükseldi. Dolar endeksi, biraz zayıflayan bir dolar para birimini vurguluyor. Son 5 günde DXY %1,77 düştü. Kripto piyasası da aynı dönemde ralli yaptı.

Eight Global’ın CEO’su ve önemli bir piyasa uzmanı olan Michael van de Poppe, ABD Hazine getirilerinin düştüğünün de altını çiziyor. Doların artan gücü, küresel piyasadaki diğer birçok para birimini düşürdü. Kripto fiyatları da doların gücü nedeniyle düştü. Küresel finansal istikrarsızlık konusunda da endişeler vardı.

İkincisi, kripto fiyatları, Birleşik Krallık siyasi-ekonomik iklimindeki olayların dönüşüne olumlu tepki verdi. Liz Truss’un bütçesi İngiltere ekonomisinde kargaşaya neden oldu. Bu nedenle, eski Şansölye Rishi Sunak’ın yerini almasıyla piyasalar olumlu tepki verdi.

Üstelik Sunak, İngiltere siyasetinde yaygın olarak kripto yanlısı bir figür olarak biliniyor. Birleşik Krallık, Bitcoin ve kriptonun yasal ödeme yöntemleri olarak tanınması lehinde oy kullandı. Sunak, İngiltere’yi dünyanın kripto merkezi yapmak istiyor. Bununla birlikte, bazı kripto etkileyicileri, Birleşik Krallık Başbakanını Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini desteklediği için eleştiriyor.

Kripto Rallisini Ne Durdurabilir?

Kripto fiyatları, Fed’in 2 Kasım 2022’de vereceği bir sonraki faiz oranı kararının fiyatlanıp fiyatlanmamasına bağlı olacak. Apple gibi birkaç teknoloji şirketi üçüncü çeyrek kazançlarını açıklayacak. Kötü kazanç raporu bir kripto çökmesine neden olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.