Ünlü CEO Bitcoin’in Geleceği Nasıl Şekillendirebileceğini İnceliyor!

Ünlü CEO Bitcoin’in Geleceği Nasıl Şekillendirebileceğini İnceliyor!
0

Bitcoin’in performansı, özellikle son birkaç haftadaki aşırı oynaklık konumu göz önüne alındığında, son zamanlarda iyi durumda değil. Bununla birlikte, Bitcoin’in (BTC) içinde bulunduğu sürekli savaş durumuna rağmen, Pantera Capital CEO’su Dan Morehead aksini hissetti.

Bankless podcast’inin yakın tarihli bir bölümünde şunları söyledi:

“Bence ayı piyasasıyla işimiz bitti. Önümüzdeki altı ila 12 ay, yatırımcıların blok zinciri için hisse senetlerinden, tahvillerden ve gayrimenkulden kaçtığı büyük mitingler görecek.”

Ayı Döngüsü Zayıflıyor mu?

Yazma sırasında Bitcoin, CoinGecko’dan gelen verilere göre 38.015 $ değerinde işlem görüyordu. Token, son 24 saatte -%1.6 ve son yedi gün içinde yaklaşık -%3.9 oranında düştü. Basın zamanında, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 39.19 puanla nötr 50’nin altında dalgalanıyordu. Müthiş Osilatör (AO), tokenin baskı anında düşüş hareketini daha da doğruladı.

bitcoin
ünlü ceo bitcoin'in geleceği nasıl şekillendirebileceğini i̇nceliyor! 3

Kaynak: TradingView

Ayrıca, 1 Mayıs 2022 itibariyle, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de 22 puanda durarak token ile ilgili “aşırı korku” hissini gösteriyor. Ancak Glassnode’dan gelen veriler, Dan Morehead’in yaptığı açıklamaları haklı çıkarıyor.

Aşağıda verilen veri grafiğine göre, “Borsalara/Borsalardan Net Transfer Hacmi” yazı yazılırken -3.012,95 BTC’dir. Negatif hacim, token yatırımcılarının yatırımlarını sürdürmeye istekli olduklarını ve henüz ayı döngüsü tarafından baskı altına alınmadıklarını gösteriyor.

bitcoin
ünlü ceo bitcoin'in geleceği nasıl şekillendirebileceğini i̇nceliyor! 4

Kaynak: Glassnode

Gelecek “Boğa”

BTC’nin performansı ve genel kripto para piyasası hakkında yorum yapan Dan Morehead, tüm kripto para birimlerinin devam eden durumundaki şaşkınlığını dile getirdi. Ayrıca devam eden ayı piyasasının nedenlerini ve makro haberler ile kripto para piyasası arasındaki korelasyonu ele aldı.

“Ayı piyasaları, boğa piyasalarının yarısı kadar uzun. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve tüm politika tepkileri ile her şeyin nasıl gelişeceğini bilmek zor ama ortalık yatıştığında birçok insanın kripto kullanmasına neden olacak” dedi.

Bir BTC analisti olan Willy Woo, kral tokeninin devam eden ayı koşusunun ortasında, piyasanın yükseliş görünümünü destekleyen bir tweet paylaştı.

O zaman BTC Gelecek mi? Büyük Olasılıkla Değil…

Berkshire Hathaway Yıllık Hissedarlar toplantısı 30 Nisan 2020’de gerçekleşti ve Warren Buffet bir kez daha kripto para birimlerinin kendisi için hiçbir değeri olmadığı konusundaki görüşlerini dile getirdi. Mevcut piyasanın oynaklığı hakkında yorum yapan, şunları söyledi:

“Önümüzdeki yıl mı yoksa beş mi yoksa 10 yıl mı yükselir, bilmiyorum. Ama oldukça emin olduğum tek şey, hiçbir şey üretmediği.”

Elinde 20 dolarlık bir banknot tutarak, ayrıca şunları söyledi:

“Varlıklar, değere sahip olmak için birine bir şey teslim etmelidir. Berkshire madeni paraları koyabiliriz… ama sonuçta bu para. Ve dünyada Birleşik Devletler hükümetinin… Berkshire parasının onlarınkinin yerine geçmesine izin vermesi için hiçbir sebep yok.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap