Ünlü Broker Şirketine Göre Bitcoin Boğa Rallisini Başlatabilecek Unsurlar…

Ünlü Broker Şirketine Göre Bitcoin Boğa Rallisini Başlatabilecek Unsurlar…
0

TD Ameritrade’deki baş ticaret stratejisti, devam eden piyasa düşüşüne rağmen Bitcoin için boğa durumunu ortaya koyuyor.

bitcoin
ünlü broker şirketine göre bitcoin boğa rallisini başlatabilecek unsurlar... 2

Birincil kripto para birimi 21.000 dolar civarında seyrederken, haftanın en yüksek seviyesi olan 24.100 dolardan geri dönerken, sektördeki uzmanlar yaklaşan fiyat hareketi konusunda temkinli davranıyor. Ancak Bloomberg’in bildirdiğine göre, yükselen işaretler varlığın fiyatının döngüsel bir dip bulduğunu gösteriyor.

Uzmanlar Arasında Tedbirli Bir Tutum

Geçtiğimiz haftalardaki rahatlama rallisi, birçok kişi tarafından ayı piyasası sırasında ölü bir kedi sıçraması olarak görülüyor, çünkü hırpalanmış kripto para birimi, Fed’in bu hafta sonraki duyurusu için piyasayı desteklerken gücünü kaybetmiş görünüyor. ABD teknoloji hisseleri ile paralel olarak, Bitcoin’in performansı büyük ölçüde Fed’in yaklaşan kararına bağlı olacak. 100 baz puanlık bir faiz artışı, muhtemelen kripto pazarında derin bir satışa neden olacak.

Aylar içinde kripto para piyasası değerinin %70’inden fazlasını ortadan kaldıran tarihi kargaşanın ardından uzmanlar, piyasanın yatırımcıların güvenini yeniden kazanması için biraz zamana ihtiyacı olduğuna inanıyorlardı. TD Ameritrade’de baş ticaret stratejisti Shawn Cruz, Bitcoin’in sağlam toparlanmasının, yatırımcılar risk alma tutumunu yeniden benimsediğinde “risk iştahındaki” değişime bağlı olduğunu söyledi. Aksi takdirde, varlığın mevcut seviyede durgun kalması muhtemeldir.

Kripto analitik platformu Glassnode daha önce, son iki ayda aşırı kaldıraç sistemden temizlendikten sonra “gerçek dip oluşumunun devam edebileceğini” öne sürmüştü. Kripto para biriminin “gerçeğe uygun değerine” göre fazla veya düşük değerde olduğu dönemleri ölçen Bitcoin’in Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) göre, metrik 1,02’de oturuyor ve 19 Haziran’da kaydedilen 0,8’den hızla toparlanıyor.

Bununla birlikte, Aralık 2018’deki önceki döngüsel dipte, metrik bir noktada 0.68’e oturdu. Böylece Glassnode şunları ekledi:

“Bu, daha fazla olumsuzluk anlamına gelebilir ve/veya dip oluşturmak için konsolidasyon zamanının gerekli olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bu ayı döngüsünde daha fazla yatırımcı desteğinin var olduğuna da işaret edebilir.”

“Kripto Piyasası Dipte”

Piyasa durumunun muhafazakar değerlendirmesinin aksine, Ninepoint Partners’ın Digital Asset Group’un genel müdürü Alex Tapscott, 19.000 $ seviyesinin yeniden test edilmesi olasılığını dışlamamakla birlikte, dip seviyesinin zaten olduğuna inanıyor.

“Bitcoin için risk-ödül, büyük ölçüde yukarı doğru çarpık. Uzun vadeli yatırımcı için bu, nadir ve heyecan verici bir giriş noktasıdır.”

FTX CEO’su Sam-Bankman Fried (SBF), ünlü makro yatırımcı Raoul Paul ile daha önceki bir röportajda, piyasanın Fed’in bu yıl faiz oranını %3’e yükseltmesinin potansiyel etkisini fiyatladığını söyledi. Sonuç olarak, kazanın en kötüsünün çoktan geride kaldığına inanıyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap