Ünlü Analist En Çok Yükselen Altcoin’leri Açıkladı

Ünlü Analist En Çok Yükselen Altcoin’leri Açıkladı

Tanınmış kripto para analisti Michaël van de Poppe, Ethereum (ETH) ve Bitcoin’in (BTC) son dönemdeki fiyat hareketlerini değerlendirirken, çalkantılı piyasada daha sağlam durabilecek bazı altcoin’ler üzerinde duruyor.

Analist Poppe, ETH’nin mevcut değer kaybının, BTC’nin gelecek yarılanmasının bir öncüsü olabileceğini iddia ediyor.

“Ethereum, 2019’da Eylül ayında o döngünün en düşük seviyesine geriledi. Bu, Bitcoin’in yarılanmasından sekiz ay önceydi. 2023’te Ethereum, yarılanmadan sekiz ay önce yeniden en düşük seviyeyi görebilir.”

btc 21
kaynak: michaël van de poppe/x

ETH, bu yazının yazıldığı sırada, geçtiğimiz hafta %7,6 düşüş yaşayarak 1.644 dolarlık bir değere ulaştı.

Analiste göre, piyasa değeri bakımından en üstte yer alan kripto paralar, BTC’nin emtia trendlerine uyum sağlayabileceğini gösteriyor.

“Gümüş ve Altın, kötü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri sonrası güçlü bir performans sergiliyor. Getiriler zirve yapmış gibi görünüyor ve bu durum Bitcoin’in emtiaları takip etmesine neden olabilir.”

Michaël van de Poppe, görüşünü desteklemek amacıyla Bitcoin‘in emtialarla nasıl paralel hareket ettiğine dair bir grafik de sunuyor.

“Bitcoin, emtialarla birlikte hareket ediyor. Gümüş, Temmuz ayı seviyelerine geri dönerek tüm kayıplarını telafi etti. Bitcoin’in 30.000 dolara geri dönmesi yakın bir zaman meselesi. Eğer 24.000-25.000 dolar seviyelerine doğru daha düşük bir tarama yaparsa, ben son alıcı olurum.”

grf 35
kaynak: michaël van de poppe/x

BTC, yazının yazıldığı sırada, son yedi gün içerisinde %8 düşüşle 26.042 dolar fiyatından işlem görüyor.

Son olarak, Van de Poppe, önümüzdeki dönemde dikkate alınması gereken “yeni paralar” ve “memecoin’ler” konusunda takipçilerini bilgilendiriyor.

“Önümüzdeki dönemde, 2020’ye kıyasla, bazı kategorilerin daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyorum. Daha yeni olan paralar: ARB / OP / INJ / SUI. Memecoin’ler: PEPE / DOGE. Bunlar kesinlikle izlenmeye değer.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.