Ünlü Analist Açıkladı: BTC Ayıları Son Kalesinde Direniyor!

Ünlü Analist Açıkladı: BTC Ayıları Son Kalesinde Direniyor!

Bir yıl önceki ayı piyasasını doğru tahmin eden deneyimli analist, Bitcoin’in (BTC) büyük bir yükseliş ivmesi kazanmak için sadece bir engeli aşması gerektiğine inanmaktadır.

Kripto analisti DonAlt, Bitcoin’in 28.000 dolarlık kritik sınırını geçme potansiyelinin olduğunu ve bu sayede toparlanabileceğini ifade etti.

Deneyimli analist, Bitcoin‘in bu belirleyici direnç seviyesini aşması durumunda, 42.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

“Şahsen benim kilit odak noktam 28.000 dolar. Ya büyük bir sıçrama yapacağız ya da 35.000 doları (belki daha da fazlasını) göreceğiz. Bu nokta, son savunma hattımızı oluşturuyor, bu yüzden bu seviyeyi ciddiye almalılar.”

bitcoin
ünlü analist açıkladı: btc ayıları son kalesinde direniyor! 2

DonAlt, BTC’nin 28.000 dolar seviyesini aşma ihtimalini ve yükselişin ardındaki sebepleri detaylandırıyor. Analiste göre, son dönemde Bitcoin‘in olumlu fiyat hareketlerine karşın, kripto yatırımcıları BTC konusunda temkinli bir yaklaşım sergiliyor.

“Grafiklere baktığımda uzun bir süre duraksama gözlemliyorum. Ancak son dönemde olumlu fiyat hareketleri belirginleşiyor. İnsanlar genelde ‘Bu sadece ayıların yeniden hazırlığı’ şeklinde konuşuyor.”

Genelde bir yükseliş trendi içerisinde olduğumuza inanıyorum, ama genel duygu hala temkinli. 1 Ekim’de dikkat çeken bir fiyat dalgalanması yaşandı. Neden böyle büyük bir hareketin olduğunu açıkçası birçok kişi tam olarak çözemedi.

“Bence son dönemde bu 28.000 dolarlık seviyede stabilizasyon yaşıyoruz ve bu seviyede bu kadar uzun süre kalmamız, aslında beni oldukça umutlandırıyor.”

Yatırımcı, şu an Bitcoin için pozitif bir beklenti içerisinde olsa da, 28.000 doların geçilmemesi durumunda ciddi bir düşüş yaşanabileceğini belirtiyor.

“Eğer bu seviye kırılırsa, ciddi bir hareket bekleyebiliriz. Eğer bu olursa, büyük ihtimalle 23.000-20.000 dolar bandına doğru gerileme görebiliriz.”

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 27.968 dolardan işlem görmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.