Uniswap: UNI’nin Neden Bir Düşüş Bahsi Olduğunun Devam Ettiğinin Analizi

Uniswap: UNI’nin Neden Bir Düşüş Bahsi Olduğunun Devam Ettiğinin Analizi
0

Uniswap, Binance ve Coinbase gibi merkezi borsaları gölgede bırakan likiditeye sahip en büyük merkezi olmayan borsalardan biridir. Bununla birlikte, pazarın büyüklüğü ve derinliği, geçen Ağustos ayından bu yana istikrarlı bir düşüş eğiliminde olan tokenin fiyat grafiğine mutlaka yansımadı. Düşüş trendine serpiştirilmiş konsolidasyon dönemleri oldu ve bu, uzun vadeli yatırımcıların hatırlaması gereken bir şey.

Uniswap 1 Saatlik Tablosu

uniswap
uniswap: uni'nin neden bir düşüş bahsi olduğunun devam ettiğinin analizi 3

UNI’nin Mart ayı sonlarında 12$’da yerel bir tepe noktası bulmasından bu yana, fiyat hareketi bir dizi en düşük ve en düşük seviye oldu. Daha önce, Şubat ayı sonlarında ve Mart ayı başlarında, 8,2 ABD Doları seviyesinde bir miktar konsolidasyon ve ardından 12 ABD Dolarına doğru bir ralli gerçekleşti. Ancak bu ralli, 13 dolara ulaşan Şubat ayı başlarındaki yüksek seviyeleri geçemedi.

Bu nedenle, uzun vadeli eğilimin ayıları desteklediği söylenebilir. Yükseliş yönüne doğru bir dönüş, Uniswap’in bir kez daha 8.24 dolar seviyesini geçmesini ve satın alma fırsatları sunmak için destek olarak yeniden test etmesini gerektirir.

Hem Bitcoin hem de Uniswap ağır direnç seviyeleri altında olduğu için bu biraz zaman alabilir. UNI’nin 6 dolar ve 6,88 dolar seviyelerinde bir direnci var ve 8-8,2 dolar bölgesinde çok daha fazla direnç var.

Gerekçe

uniswap
uniswap: uni'nin neden bir düşüş bahsi olduğunun devam ettiğinin analizi 4

Göstergeler fiyat hareketiyle aynı fikirdeydi ve Nisan başından itibaren güçlü bir düşüş eğilimi yaşayan bir piyasayı yansıtıyordu. Müthiş Osilatör ve MACD, Nisan başında sıfır seviyesinin altına düştü ve düşüş bölgesinde kalmaya devam ediyor.

Ayrıca, her iki gösterge de son birkaç gündeki aşağı yönlü baskıya tepki olarak en son dip seviyelerinden daha da düştü. Aynı zamanda, OBV de dik bir şekilde düştü.

Bu nedenle, düşüş sona ermemiş olabileceğinden, uzun vadeli yatırımcıların düşüşü satın almak için henüz bir nedeni yok. Bunun yerine, direncin kırılmasını, önemli talep akışını ve günlük OBV’de keskin bir yükselişi beklemeyi tercih edebilirler.

Çözüm

Momentum ve eğilim, geçtiğimiz ay boyunca özellikle ayılar lehine oldu. Önümüzdeki birkaç gün içinde 6.8 dolar ve 8 dolar seviyelerine doğru bir sıçrama görülebilir, ancak henüz bir satın alma fırsatı görünmüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap