Uniswap: %75’lik Bir Fiyat Dalgalanması, UNI’nin Bu Yöne Gitmesine Neden Olabilir

Uniswap: %75’lik Bir Fiyat Dalgalanması, UNI’nin Bu Yöne Gitmesine Neden Olabilir
0

Uniswap fiyatı yaklaşık 300 gündür düşüş trendinde ve son çöküş onu bir bükülme noktasına itti. Bu nedenle, burada meydana gelen tersine dönüş, altcoin için büyük bir boğa rallisini tetiklemenin anahtarı olabilir.

Bir Rallinin İlk İşaretleri

Uniswap fiyatı, 3 Mayıs 2021’de 45.08$’da yüksek bir salınım oluşturduğundan beri sabit bir düşüş hareketi içinde. Düzeltme, en azından bir süredir, öncelikle 14.51$ destek seviyesi tarafından desteklendi. Bu bariyer, aylar boyunca tekrarlanan birçok teste rağmen varlığını korudu, ancak son çarpışma, UNI’yi geçen ay yaklaşık %54 oranında düşürdü.

Burada iki önemli olay meydana geldi, likidite son düşüşün 9,53 doların altına indi ve talep bölgesine 7,31 dolardan 9,69 dolara düşüş.

Bir likidite koşusu, piyasa yapıcılar tarafından, varlığı, zararları durdurmanın genellikle yerleştirildiği bir yere iterek tekliflerini düzenlemek veya doldurmak için kullanılan bir tekniktir. Böyle bir koşuyu genellikle fiyatın hızlı bir şekilde tersine çevrilmesi izler. Bu nedenle, 9,53 doların altındaki son düşüş, piyasa yapıcıların bir yükseliş hareketi olan gerçek niyetini gösteriyor.

Ayrıca, likidite koşusu ile birleşen bu düzeltme, Uniswap’ı 7,31 $ ile 9,69 $ arasında değişen bir talep bölgesine iterek, yükseliş görünümünü yüksek olasılıklı bir tersine çevirme senaryosu haline getirdi.

Bu nedenle, ortaya çıkan yükselişin Uniswap fiyatını %75 oranında artırarak ani direnç bariyerini 14,51 $ olarak işaretlemesi muhtemeldir. Alıcılar bu engeli aşarsa, benzer bir yükselişin başlaması muhtemel ve UNI’yi 19.96 doları yeniden test etmeye zorlayarak toplam yükselişi %135’e getirecek.

uniswap
uni/usd

Teknikler oldukça yükseliş eğiliminde görünse de, zincir üzerindeki metrikler bu senaryoyla uyum sağlıyor ve bir kuyruk rüzgarı görevi görüyor. Zincir üzerindeki hacim, yatırımcıların ağ üzerindeki faaliyetleri hakkında bir fikir verir. İlginç bir şekilde, bu endeks, hacmi 217.4 milyon UNI’den 323.4 milyon UNI’ye iten son bir artışa tanık oldu. Bu %48’lik artış, bir yükseliş farklılığı yaratıyor ve aynı zamanda yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde Uniswap ile ilgilendiğini gösteriyor.

uniswap
zincir üzerinde hacim

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, bu yükseliş fırsatı mükemmel bir anlam ifade ediyor. Bununla birlikte, 7,31 $ ile 9,69 $ arasında değişen destek izdihamının bir dökümü, boğaların bir yükseliş trendini destekleyemediğini veya desteklemekte isteksiz olduğunu gösterecektir. Böyle bir durumda, Uniswap fiyatı, daha düşük destek seviyelerini yeniden test etmek için muhtemelen bu düşüş eğilimini sürdürecektir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap