ABD TÜFE Verileri Öncesinde Bitcoin Fiyatı 20.000 Doların Altına Düşecek mi?

ABD TÜFE Verileri Öncesinde Bitcoin Fiyatı 20.000 Doların Altına Düşecek mi?

Bitcoin fiyat düzeltmesi, kripto para piyasasını kasıp kavurdu ve toplam piyasa değeri neredeyse 1 trilyon dolara düştü. Bitcoin fiyatı, ABD Fed yetkililerinin orantılarını sürdürmesi ve ABD SEC’in merkezi borsalarda stakinge karşı önlem alınması nedeniyle sadece birkaç gün içinde %7’nin üzerine düştükten sonra, traderlar şimdi düşüşünü satın almak için seviyelere bakmak.

Ocak çevresinde, büyük bir yatırımcı grubu, daha geniş bir piyasa büyümesini sağlamak için kripto pazarına girdi. Aynı grup bir düzeltme yapılıyor, ancak şimdi piyasa fiyatlarında yaşanan büyük düşüşün ardından duygu kalıcı olarak sürüyor.

BTC fiyatı 23.000 $ civarında takılıp kaldığında 21.700 $’a düşeceğini tahmin eden popüler kripto analisti Michael van de Poppe, BTC düzeltmesi ve ne zaman alınacağına dair ilginç bir analiz paylaştı.

bitcoin
abd tüfe verileri öncesinde bitcoin fiyatı 20.000 doların altına düşecek mi? 2

Günlük grafikte, BTC fiyatı hala düzeltme eğiliminde ve 21.000 $ destek seviyesini görebilir. Aslında yatırımcıların bakması gereken giriş bölgesidir. Bununla birlikte, daha geniş bir olumsuz duygu, 19,7 bin doları süpürmek için ivme kazanabilir.

Bir “dipten satın alın” sonrasında, Bitcoin fiyatı 25 bin dolara yükselebilir. Dalış mevsimi nedeniyle uzun ürünlere bakmaya başlamak için gerçekten harika bir dönem. İlginç bir şekilde, Salı günü açıklanacak olan ABD Ocak ayı TÜFE verileri, ardından büyük bir yükselişin görülebileceği olay, çünkü enflasyon muhtemelen taş gibi düşecek.

Makro Olayların Bitcoin Üzerindeki Etkisi Düşüyor

Bitcoin, enflasyon hariç tüm makro olaylara karşı bağışık hale geldi. Uzmanlar, mikroekonomi değişmedikçe ve NASDAQ dağılmadıkça, BTC fiyat düzeltmesinin kısa ömürlü olacağına inanıyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY), desteği vurduktan sonra yükselmeye başladı. DXY’nin 103.50’nin üzerine çıkması, kripto piyasasındaki mevcut FUD ile birlikte Bitcoin fiyatını baskı altına alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.