Tron Analiz: TRX Bu Hafta Tersine Bir Trend Dönüşüne Hazır mı?

Tron Analiz: TRX Bu Hafta Tersine Bir Trend Dönüşüne Hazır mı?

Santiment’ten gelen yeni veriler, Tron (TRX) fiyatındaki devam eden düşüşün kripto varlığına karşı olumsuz önyargıda bir artışa yol açtığını ortaya koydu. 

CoinMarketCap’ten elde edilen veriler, yıldan bugüne Tron fiyatının %17,28 düştüğünü gösterdi. Düşüş devam ederken, TRX yatırımcıları kısa vadede herhangi bir önemli fiyat rallisine karşı karamsarlıklarını sürdürüyorlar.

tron
tron analiz: trx bu hafta tersine bir trend dönüşüne hazır mı? 3

Santiment’e göre, tarihsel olarak, bir kripto varlığına yönelik olumsuz önyargıdaki büyüme, böyle bir varlığın dibinin yakın olduğunun bir göstergesidir. Blockchain analitik firmasına göre devam eden kapitülasyon, “yakında fiyat artışlarına yol açabilir”. 

TRX Boğaları Bir Patlama Yapmak İstiyor

Tron günlük grafikte, varlığın fiyatı 29 Eylül’den bu yana yükseliş eğilimindeydi. CoinMarketCap verilerine göre bu ay şimdiye kadar TRX başına fiyat %2 arttı.

Varlığın fiyatındaki artış, MACD çizgisinin trend çizgisiyle yukarı yönde kesişmesine karşılık geldi. Bu, Eylül sonunda yeni bir boğa döngüsünün başladığını gösterdi. 

Ayrıca, TRX’in fiyatı artmaya devam ettikçe, madeni paranın Chaikin Para Akışının (CMF) dinamik çizgisi (yeşil) merkez çizgisinin (kırmızı) altından yükseldi ve basın zamanında 0,07’de onun üzerinde konumlandırıldı.

Yalnızca satın alma baskısındaki önemli bir artış, bir varlığın CMF’sindeki böyle bir hareketi bir haftadan kısa sürede etkileyebilir. 

Buna ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yazının yazıldığı sırada yükseliş trendinde 57.40’ta yerini aldı. Alıcılar son birkaç gün içinde TRX’e akın ettiğinden, gösterge 50 nötr bölgenin altından yukarıya doğru hareket etti.

Benzer bir yol izleyerek, Para Akışı Endeksi (MFI) basın zamanında 61.88’de sabitlendi.

Tron alıcıları, Yönlü Hareket Endeksi’nin (DMI) konumunda gösterildiği gibi, basın zamanında piyasanın kontrolüne sahipti. 20.48’de alıcıların gücü (yeşil), 14.95’te satıcıların (kırmızı) sağlam bir şekilde üzerindeydi.

tron
tron analiz: trx bu hafta tersine bir trend dönüşüne hazır mı? 4

Günlük grafikte, son birkaç gündeki fiyat rallisi yükselen bir kama oluşumuna yol açtı. Bunu genellikle fiyat düşüşü takip eder.

Bu nedenle, piyasa ile ve piyasa aleyhine işlem yapmak isteyen yatırımcılar bir tersine çevirme arayışında olmalıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.