The Sandbox, Ethereum Classic, Fantom Fiyat Analizi: 23 Şubat Çarşamba

The Sandbox, Ethereum Classic, Fantom Fiyat Analizi: 23 Şubat Çarşamba
0

Kripto pazarında 24 saatlik %3-4 artışla The Sandbox, Ethereum classic ve Fantom, acil desteklerinden güçlü bir canlanma gösterdi. Şimdi, direnç noktalarının üzerindeki herhangi bir kapanış, daha fazla toparlanma için kapılar açacaktır. Ayrıca, son yükseliş hareketi düşük hacimlere yol açarak zayıf bir boğa hareketine işaret ediyor.

The Sandbox (SAND) Analiz

analiz
the sandbox, ethereum classic, fantom fiyat analizi: 23 şubat çarşamba 4

SAND, son yedi hafta boyunca 2,8 ile 4,8 dolar arasında dalgalandı. Önceki yükseliş trendi, alt birim 4,8 dolarlık direnci dürtene kadar şaşırtıcı kazançlar gördü.

O zamandan beri, üç haftalık trend çizgisi desteğini (sarı) test etti ve nihayet 13 Şubat’ta bu desteği kırdı. 3,19 dolar seviyesini destekten acil dirence çevirdi.

Boğalar, ani direncini test etmek için adım atarken, düşüş hayati 2,8 dolar seviyesinde durdu.  Ancak SAND, 3.19$ seviyesine denk gelen 20 EMA’da (camgöbeği) daha yüksek fiyatların güçlü bir şekilde reddedildiğini gördü. Ayrıca, son mum çubukları düşüş eğilimi gösteren bir çubuk işaretleyerek düşüş eğilimini ortaya çıkardı.

Basın zamanında, SAND 3.27 dolardan işlem görüyordu. RSI’ın son canlanması, trend çizgisi direncini kırdı ve 45 işaretine meydan okumaya başladı. Bununla birlikte, DMI çizgileri arasındaki farkın  azalmasıyla birlikte, yakın vadede yukarı yönlü canlanma umutları canlı kaldı.

Ethereum Classic (ETC) Analiz

analiz
the sandbox, ethereum classic, fantom fiyat analizi: 23 şubat çarşamba 5

22 Ocak’taki dokuz ayın en düşük seviyesinden bu yana, ETC %76.2’lik istisnai bir yatırım getirisi kaydetti ve 36$’lık direncin üzerine çıktı. Post, %34.7’lik bir geri çekilme gördü ve 24 dolarlık desteği test etti.

Geçtiğimiz gün boyunca ETC, 27 dolarlık direnci test etmeye çalışırken %9’un üzerinde bir iyileşme gördü. Bu seviyenin altındaki herhangi bir kapanış, gizli bir düşüş eğiliminin (sarı trend çizgisi) varlığını doğrulayacaktır.

Basın zamanında, ETC 27.85 $’dan işlem görüyordu. Son 24 saat içinde, RSI aşırı satım bölgesinden geri döndü ve 42 seviyesinden koptu. Trend çizgisi direncinin üzerindeki herhangi bir kapanış, olası düşüş eğilimlerini geçersiz kılacaktır. İlginç bir şekilde, MACD  histogramı dengesinin üzerine çıktı ve azalan satış etkisini gösterdi. Ancak çizgileri hala sıfır çizgisinin altındaydı ve bu da alıcıların hala kontrolde olmadığını gösteriyordu.

Fantom (FTM) Analiz

analiz
the sandbox, ethereum classic, fantom fiyat analizi: 23 şubat çarşamba 6

FTM 3.32 $ seviyesinden geri döndüğünden, ayılar hakimiyetlerini sergilediler. Sonuç olarak, değerinin %56’sından fazlasını kaybetti ve 22 Şubat’ta iki ayın en düşük seviyesini gördü.

Düşüş sırasında, alt değer 2,49 dolar ile 1,9 dolar arasında menzile bağlıydı. FTM, 1,9 $ seviyesini korurken, Şubat ayının en düşük seviyesine ulaşana kadar daha düşük zirveleri işaretlemeye devam etti. Şimdi, 20 SMA’sını (kırmızı) 1,6 $ işaretinde (acil direnç) yeniden test etmeye baktı.

Basın zamanında, FTM 1.7086 dolardan işlem görüyordu. RSI aşırı satım bölgesinden hızlı bir toparlanma gördü. 42 puanlık bariyerin üzerindeki herhangi bir yakınlık, yarı çizgiye doğru bir itmeye neden olacaktır. Bununla birlikte, son kazanımlar, artan hacimler sağlamayı başaramadı ve zayıf bir yükseliş hareketine işaret etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap