Tezos, Ethereum Classic, EOS Fiyat Analizi: 21 Şubat Pazartesi

Tezos, Ethereum Classic, EOS Fiyat Analizi: 21 Şubat Pazartesi
0

Analizlere bakıldığında küresel kripto piyasası değerindeki 24 saatlik artışa rağmen, Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi aşırı bir korku bölgesine girdi. Alıcılar geri dönüş modellerini kırmaya çalıştıkça Tezos ve Ethereum Classic aşırı satım bölgesinden yeniden canlandı.

Öte yandan, EOS takozunu kırdı ve artan satın alma baskısını ortaya çıkardı.

Tezos (XTZ) Analiz

analiz
tezos, ethereum classic, eos fiyat analizi: 21 şubat pazartesi 4

XTZ, yükselen bir kanal (sarı) oluştururken (24 Ocak’taki altı ayın en düşük seviyesinden) %81,2’lik bir yatırım getirisine tanık oldu. Ardından, satıcılar ralliyi 4,5 dolar seviyesinde durdurmak için devreye girdi. Sonuç olarak, alt, son 11 gün içinde yaklaşık %26’lık bir geri çekilme gördü.

Bu arada XTZ, 4 saatlik grafiğinde düşen bir takoz (beyaz, kesikli) oluşturduAlıcılar 3,2 $ tabanını korurken, kamanın üst trend çizgisinin üzerindeki herhangi bir kapanış bir kırılmaya neden olabilir. 3.4 dolarlık tavan, yatırımcıların yakın vadede dikkat etmesi gereken bir alan olacaktır.

Basın zamanında, alt 3,16 dolardan işlem gördü. Geçen gün boyunca, RSI  aşırı satım bölgesinden yükselirken canlanma işaretleri gösterdi. Alıcılar baskı oluşturmaya devam ederse, alt grup 37’lik direnci devirmeye çalıştı. Ancak son geri çekilme hacimleri, toparlanma hacimlerinden daha yüksek. Bu nedenle, boğaların trend değiştiren bir ralli başlatmak için hala daha fazla hacme ihtiyacı vardı. 

Ethereum Classic (ETC) Analiz

analiz
tezos, ethereum classic, eos fiyat analizi: 21 şubat pazartesi 5

22 Ocak’taki dokuz ayın en düşük seviyesinden bu yana, ETC %76.2’lik şaşırtıcı bir yatırım getirisi kaydetti ve 36 dolarlık direncin üzerine çıktı.

O zamandan beri, ayılar 27 dolar seviyesini test ederken, son on gün içinde %25’lik bir gerileme gördü. Buradan itibaren, hemen yeniden test seviyesi, düşen kamanın (beyaz) üst trend çizgisinin yakınında durdu.

Basın zamanında, ETC 26.14 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saat içinde RSI aşırı satım bölgesinden geri döndü ve 42 direncini test etti. Olası bir kırılma şansını açmak için hala bu seviyenin üzerinde kapanması gerekiyordu. İlginç bir şekilde, MACD  histogramı dengesinin üzerine çıktı ve azalan satış etkisini gösterdi. Ancak çizgileri hala sıfır çizgisinin altındaydı ve bu da alıcıların hala kontrolde olmadığını gösteriyordu.

EOS Analiz

analiz
tezos, ethereum classic, eos fiyat analizi: 21 şubat pazartesi 6

24 Ocak’ta 22 ayın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra EOS, 2,6 $ seviyesinden tersine dönene kadar %40,2 yukarı kanal (yeşil) gördü. Son 11 gün içinde, değerinin %20’den fazlasını kaybederken ve uzun vadeli 2,19$ desteğini test ederken iki geri dönüş paterni gördü. 

Geçen gün boyunca, satıcılar 20 EMA’nın  (kırmızı) yakınında bir engel oluşturmaya çalışırken alt, düşen bir kama kırılması gördü.

Basın zamanında, EOS 2.162 dolardan işlem gördü. RSI, son 24 saatte 39 puanını delip geçerken 11 puanlık bir artış gördü. 44 direncin üzerindeki herhangi bir kapanış, RSI’yi orta hat testi için destekleyecektir. Bununla birlikte,  CMF  sıfır çizgisinin üzerinde kapanış yapmaktan kaçındı ve yine de tarafsız bir duygu ortaya koydu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap