Bitcoin, Tesla’nın Neredeyse 1 Milyar Dolar Değerindeki BTC Satışından 1500 Dolar Düştü!

Bitcoin, Tesla’nın Neredeyse 1 Milyar Dolar Değerindeki BTC Satışından 1500 Dolar Düştü!
0

Musk’ın Tesla’sı 936 milyon dolar değerinde BTC sattığı için Bitcoin 1.500 dolar geri çekildi. Altcoinler de kırmızı renkte.

Birkaç gün kuzeye gittikten sonra, Tesla’nın ikinci çeyrekte BTC varlıklarının çoğunu sattığı haberinin ardından Bitcoin 1.000 dolardan fazla düştü. Altcoinler, Cardano, Solana, Dogecoin ve diğerleri gibi bazı büyük düşüşlerle birlikte sert bir şekilde geri çekildi.

Bitcoin 23 Bin Doların Altına Düştü

Geçen hafta, en son ABD TÜFE rakamlarını takiben 13 Temmuz’da 19.000 doların altına düşen birincil kripto para birimi için oldukça iyi geçti. Boğalar o noktada oynamaya geldi ve daha fazla düşüşe izin vermedi.

Tam tersine, BTC hızla değer kazanmaya başladı ve hafta sonundan önce 20.000 doları geri aldı. Cumartesi ve Pazar, 22.000 doların üzerine çıkan varlıktan daha etkileyici performanslar gördü.

Çalışma haftasının başlamasından sonra manzara daha da iyi oldu. Bu, bir ayın en yüksek yeni fiyat noktası haline gelen 24.000 $’ın üzerine bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Ancak, Elon Musk’ın Tesla’sının 2. çeyrekte BTC varlıklarının neredeyse 1 milyar dolarını sattığı haberi geldi. Bunun, yaklaşık 1.500 dolar düşen ve şu anda 23.000 doların altında mücadele eden Bitcoin fiyatı üzerinde hemen bir etkisi oldu.

Piyasa değeri 450 milyar doların biraz altına düştü, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyet bir miktar çekiş kazandı ve %42.6’da oturuyor.

bitcoin
bitcoin, tesla'nın neredeyse 1 milyar dolar değerindeki btc satışından 1500 dolar düştü! 3

Altcoinler Kırmızıya Büründü

Bitcoin’e benzer şekilde, çoğu altcoin son birkaç gün içinde etkileyici kazançlar kaydetti ancak günlük ölçekte geri çekildi.

Ethereum en etkileyici performans gösterenler arasındaydı. Yaklaşık bir hafta içinde 1.000 dolardan 1.600 doların üzerine fırlayarak 40 günün en yüksek seviyesini kaydetti. Şimdi ise ETH yaklaşık %4 kaybetti ve 1.500 doların biraz altında işlem görüyor.

BNB ve XRP, benzer yüzdelerle sırasıyla 255 $ ve 0,35 $’a düştü. Yine de daha fazla kayıp Cardano, Solana, Polkadot, MATIC ve Avalanche’dan geliyor. Hepsi %8’e varan düşüşler yaşadı.

En büyük iki memecoin Shiba Inu ve Dogecoin çift haneli yüzdelerle düştü.

Düşük ve orta büyüklükteki altcoinlerin çoğu da kırmızıda yer alırken, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri bir günde 60 milyar dolar azaldı. Bununla birlikte, metrik hala 1 trilyon doların üzerinde duruyor.

bitcoin
bitcoin, tesla'nın neredeyse 1 milyar dolar değerindeki btc satışından 1500 dolar düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap