TerraUSD Classic (USTC) %25 Arttı, Neler Oluyor?

TerraUSD Classic (USTC) %25 Arttı, Neler Oluyor?

Bugün, Terra Classic (LUNC) ekosisteminin algoritmik stablecoin’i TerraUSD Classic (USTC), büyük bir canlanma sergileyerek parabolik bir yükseliş kaydediyor. Stablecoin’e olan ilgi artıyor ve yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi görüyor.

TerraUSD Classic Yükselişi

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte TerraUSD Classic (USTC) stabilcoin’i %25,48’lik bir artışla 0,01624 $ seviyesine yükseldiği görülmektedir. Şu anda stabilcoin’deki bu canlanmanın neyin tetiklediği belirsiz olsa da, gecelik satın alma ivmesine bakıldığında büyümenin organik olduğu düşünülebilir.

Verilere göre, son 24 saatte 92,4 milyon doların üzerinde değerde TerraUSD Classic işlem görmüş ve bu rakam %702 artış göstermiştir. Bu yükseliş, stabilcoin’in kitlesel kabul görmesiyle birlikte bir ayı aşkın bir sürede en yüksek seviyeye ulaştığını göstermektedir.

TerraUSD Classic (USTC), ABD Doları’na 1:1 oranında sabitlenen bir stabilcoin olması gerektiği halde, USTC’nin uzun bir süredir ABD Doları’ndan önemli ölçüde daha düşük işlem gördüğü bilinmektedir. Son 52 haftanın en yüksek seviyesi 0,06 dolar olarak kaydedilmiştir. TerraUSD Classic’in istikrarı sağlamak konusundaki dalgalanmaları, dijital para birimi ekosistemi genelinde çeşitli sorunlara yol açmıştır. Bu durum, Terra Classic’in fiyatında %99,9’dan fazla bir düşüşe yol açmış ve ana şirket Terraform Labs’a bağlı bazı Web3.0 girişimlerinin iflas etmesine neden olmuştur. Celsius Network ve Voyager Digital gibi şirketlerin iflası, kripto kışını daha da derinleştiren FTX Derivatives Exchange’in patlamasını tetiklemiştir.

1 Dolar için Yeniden Umut Var mı?

TerraUSD Classic tokenının son zamanlarda büyük bir fiyat artışı kaydetmesi, birçok topluluk üyesinin stabilcoin’in 1 $ fiyat seviyesini yeniden test etmek için gerçekten ivme kazandığına dair iyimserlik sergilemesine neden olmuştur.

Bu iddialı bir tahmin olsa da, LUNC topluluğu ekosistemlerini aktif bir şekilde güncelleyerek ve staking gibi yenilikçi programları teşvik ederek LUNC’nin yakılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu çabalar aynı zamanda ilgiyi canlandırmaya ve stablecoin birikimini artırmaya yardımcı olabilir.

Son fiyat canlanmasıyla birlikte, USTC artık daha fazla tüccarın dikkatini çekiyor ve yakın veya uzun vadede trendini izlemeye değer olabilir. Bu durum, stabilcoin’in genel kabulünün arttığını ve daha fazla kullanıcının ilgisini çektiğini göstermektedir. Ancak, piyasalar her zaman dalgalanmalara açıktır, bu yüzden dikkatli olmak ve uygun araştırmayı yapmak önemlidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.