Terra’nın Yeni Canlanma Planı, LUNA İçin Her Şey Beklendiği Gibi mi Gidiyor?

Terra’nın Yeni Canlanma Planı, LUNA İçin Her Şey Beklendiği Gibi mi Gidiyor?
0

Terra ekosisteminin 28 Mayıs’ta Terra 2.0 üzerinden yeniden başlatılmasından bu yana, Terra’nın (LUNA) fiyatı neredeyse %70 düştü. Ticaretin ilk 30 dakikasında fiyat 0.30$’dan 20$’a fırladı. Ancak, önümüzdeki üç saat içinde fiyat zar zor 5,30$’a düştüğü için yüksek seviye kısa ömürlü oldu.

terra
terra'nın yeni canlanma planı, luna i̇çin her şey beklendiği gibi mi gidiyor? 2

CoinMarketCap’te eski LUNA’nın adı Terra Classic (LUNC) olarak değiştirildi ve yeni Terra (LUNA) için ikinci bir liste eklendi. LUNA 2 olarak da bilinen yeni LUNA jetonları, daha önce Terraform Labs yaratıcısı Do Kwon’un diriliş planının bir parçası olarak Luna Classic (LUNC), TerraUSD Classic (USTC) ve Anchor Protocol UST’yi elinde bulunduran yatırımcılara airdrop olarak gönderiliyor.

Hepsi Canlanma Planı Kapsamında

Do Kwon, şirketin LUNA ve TerraUSD ekosistemlerini canlandırmayı amaçlayan yeni zinciri Terra 2.0’ın yeniden başlatıldığını doğruladı. Mevcut blok zincirini forklamak ve ölüm sarmalından önce alınan bir anlık görüntüye dayanarak LUNA jetonlarını mevcut yatırımcılara yeniden vermek, LUNA ve UST piyasalarını kana buladı, Kwon’un Terra diriliş planının bir parçası olan yatırımcılar için etkin bir şekilde kurtarılamaz kayıplara yol açtı. Ne yazık ki Terra ve Luna savunucuları için gemi zaten batıyor.

Bu noktada, hızlı düşüş, Do Kwon’un ileriye dönük yeniden markalaşmasına olan güven eksikliğini gösteriyor gibi görünüyor. Birçok yatırımcı Twitter’da bunun yerine daha önce kaybettikleri fonlarının küçük bir yüzdesini geri almaya ve projeden uzaklaşmaya çalıştıklarını öne sürüyor.

Örneğin Lark Davis, kısa süre önce 988.000 Twitter takipçisine şunları söyledi :

“Zero, $Luna 2.0 satın almayı planlıyor, ancak Binance’de bir şey alırsam herhangi bir airdrop’u bırakacağım.”

Fiyat, birkaç saat boyunca 6-7 $ arasında sabit kaldı, ancak yine de düşüyorSon haftalarda yaşanan trajik olayların ardından birçok yatırımcı Terra ekosistemine olan inancını kaybetti. Dolayısıyla, yeni zincir üzerindeki satış baskısı anlaşılabilir. Ayrıca, yeni zincirde UST sabit parası olmadan, LUNA jetonunun ana amacı ekosistemi düzenlemektir.

31 Mayıs’ta Binance, uygun kullanıcılara LUNA’nın çok yıllı dağıtımını başlatacak ve aynı zamanda İnovasyon Bölgesinde ticaret için belirteci listeleyecek. İkincisi, değişken ve yüksek riskli varlıklar için belirlenmiş bir ticaret bölgesidir. Anlaşılır bir şekilde, bazıları Binance düşüşü yayınlandığında daha fazla katliam olacağını tahmin ediyor.

LUNA’nın Sosyal Varlığı 

Airdrop’ların birkaç gün önce başlamasından bu yana yaşanan büyük fiyat düşüşü, kripto-Twitter’da bir dizi meme, şaka ve genel alaya yol açtı.

Binlerce dolar kaybettiği için çok az kişi sonuçtan memnun kaldı, çoğu alıcı tarafından zaten terk edilmiş olan yeni jetonlardaki bu kaybın sadece bir kısmını elde etmek için. 

Bunca yıldır güçlü bir topluluğa sahip olmasına rağmen, LUNA’nın sosyal medya hakimiyeti de kazadan sonra büyük ölçüde etkilendi. Santiment’e göre, geçen ay boyunca Telegram’daki aktif kullanıcılar azaldı. Ancak, Twitter takipçileri arttı. Son 5 gün içerisinde ise takipçileri 1,13 milyondan 1,17 milyona yükseldi.

Luna 2.0’ın fiyatı şu anda 6 dolar civarında. Bazı gerçek LUNA sahiplerine göre, airdrop onların ilk yatırımlarının ondalık basamaklı bir yüzdesini telafi etmelerini sağladı. Ancak, önceki sahiplerinin tepkilerine dayanarak, Do Kwon’un yeni projesi hakkında bazı şüpheler var.

Peki, Şimdi Hedef Nerede?

LUNA felaketinin bir sonucu olarak projenin zarar görmüş itibarı göz önünde bulundurulmalıdır. Topluluktaki pek çok kişi, yatırımcılar için cazibe eksikliğini ve şüphecilik nedeniyle projeye genel bir ilgi eksikliğini gösterebilecek Terraform Labs’ın vizyonuna artık inanmıyor. Terraform Labs, topluluğun güvenini yeniden kazanmak için çok çaba sarf etmek zorunda kalacak.

Durumun böyle olduğuna inanırsak, projeye 6 milyar doların yeniden yatırılacağını ve bunun da birim başına 6 dolarlık bir fiyatla sonuçlanacağını tahmin edebiliriz.

İnternet, 0,50 ABD Doları kadar düşük ve 100 ABD Doları kadar yüksek tahminler ve tahminler gördü. Bununla birlikte, özellikle neredeyse tüm büyük kripto borsalarında listeleneceği için makul bir başlangıç ​​fiyatı 5 dolar civarında olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap