Terra’nın Bitcoin Alımları ve Son BTC Fiyat Artışı!

Terra’nın Bitcoin Alımları ve Son BTC Fiyat Artışı!
0

Bitcoin’in fiyatı birkaç gündür daha yüksek seyrediyor. Bunun nedeni Terra mı?

Tüm kripto para topluluğu, Do Kwon’un son tweet’leri ve Terra’nın son bitcoin alımları ile meşgul. En son mitingin nedeni onlar mı? Hadi kazalım.

Terra Bitcoin Satın Alma

Terra protokolünü ve ekosistemini oluşturan şirket olan Terraform Labs’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Do Kwon, birkaç gün önce tek bir tweet ile kripto para birimi topluluğunu ateşe verdi.

BTC rezervlerinde 10 milyar doların üzerinde olan UST, Bitcoin Standardında yeni bir para çağı başlatacak. Harcaması daha kolay ve elde tutması daha çekici olan P2P elektronik nakit.

Gönderi büyük bir tartışmaya yol açtı ve ilk katılanlardan biri, tanınmış bir Bitcoin savunucusu ve Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back’den başkası değildi. Do Kwon’un yanıtladığı paranın nereden geldiğini sordu:

Bugün 10 milyar değil – UST para arzı arttıkça senyorajın bir kısmı Terra zincirine köprülenmiş BTC rezervleri oluşturmaya gidecek.

Bu rezervi tohumlamaya hazır 3B fonumuz var, ancak teknik altyapı (köprüler vb.)

Jump Crypto, Bitcoin Rezerv Havuzu Öneriyor

Jump Crypto daha sonra LFG havuzunun UST sabitleyicisini savunmak için Bitcoin rezervini nasıl dağıtabileceğine ilişkin bir Terra topluluğu önerisi sundu.

Söz konusu havuzun amacı, sabit aşağı yönde saptığında UST’yi desteklemeyi amaçlayan “hızlı BTC likiditesini” kolaylaştırmaktır ve türbülans geçtiğinde rezervi yenilemek için tüccarlara güvenecektir.

Özünde, LUNA ve UST’nin zincir üstü mekanizmasının nasıl çalıştığına çok benzeyecek, ancak LFG havuzu, farklı bir mimari kullanmasını gerektirecek şekilde sarılmış BTC’yi tutacaktır. Ayrıca havuz, farklı çıkış ve giriş likidite parametreleri kullanmalıdır.

bitcoin
terra'nın bitcoin alımları ve son btc fiyat artışı! 2

Bir Seferde 125 Milyon Dolarlık BTC Satın Alımı

Bazıları bu fikre gülerken, Do Kwon planını uygulamaya devam etti. Alımlarını takip eden popüler kripto yorumcusu Pentoshi, Terra’nın mevcut BTC varlıklarının şu anda 21.323 olduğunu belirtti.

Terra 125 milyon dolarlık partiler halinde satın alıyor ve Pentoshi şunları savundu:

Uzun bir süre boyunca günlük 2,5-3 bin BTC kaldırıldı. Kısa olanlar, arzın kendisi dağıldığı için bir noktada daha fazlasını kapsamak zorunda. Kıt olan, daha çok olur. Bu klip, Do Kwon’un Maymunların efendisi olduğu maymunları geri getirebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap