Terra, UST Kullanım Durumlarını Geliştirmek için 139 Milyon Dolarlık DeFi Projelerini Dağıtacak!

Terra, UST Kullanım Durumlarını Geliştirmek için 139 Milyon Dolarlık DeFi Projelerini Dağıtacak!
0

Planlar, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un UST’yi kripto alanında baskın bir oyuncu yapma niyetiyle uyumlu.

terra
terra, ust kullanım durumlarını geliştirmek için 139 milyon dolarlık defi projelerini dağıtacak! 2

Çok sektörlü blok zinciri protokolü Terra (LUNA), UST’nin kullanım durumlarını geliştirmek için Ethereum, Solana ve Polygon genelinde beş farklı DeFi projesine 139 milyon dolar dağıtma teklifini duyurdu.

Bununla birlikte, teklifin Terra topluluğu tarafından, muhtemelen daha sonraki bir tarihte yönetişim katılımcılarının oylarıyla kabul edilmesi gerekiyor.

Baskın Kripto Oyuncusu Olarak Terra

UST ve Luna’nın 139 $ değerinde farklı DeFı platformlarında nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılar, şu şekilde adlandırılan belgede yer almaktadır: UST Goes Interchain: Degen Strats Üçüncü Bölüm.

Teklife göre, Terra, bu protokollerin istikrarını desteklemek için 50 milyon dolara kadar yatırmayı planladığı birkaç ortak proje belirledi. Bu hareketle Terra, UST kullanım durumlarını Ethereum DeFi’ye getirmek istediğini söyledi.

Bu niyetler, Terra Kurucusu Do Kwon’un UST’yi kripto alanında baskın bir istikrarlı olarak görmek istediğini belirttiği önceki yorumlarıyla uyumludur.

Şu anda 10.44 milyar dolarlık piyasa değeri ile TerraUSD (UST), en iyi stabilcoinler listesinde 4. sırada yer alıyor. Tether USDT (78,44 milyar dolar), USD Coin USDC (43,2 milyar dolar), Binance USD (14,4 milyar dolar) Terra USD’nin önünde.

İşte Terra’nın 139 milyon doları nasıl kullanmayı hedeflediği.

Tokemak (Ethereum)

Terra’nın UST’ye 139$ yatırmayı planladığı yeni DeFi projeleri arasında bir DeFi likidite sağlayıcısı ve piyasa yapıcısı olan Tokemak yer alıyor.

UST Çift Reaktörünü desteklemek için en az altı ay boyunca UST’de 50 milyon $ dağıtmayı planlıyor. Normal TOKE ödüllerinin yanı sıra varlık, Terra topluluğu tarafından LUNA Token Reaktöründe oy kullanmak için de kullanılabilir.

Rari Sigortası (Ethereum)

UST dağıtımının boyutu açısından bir sonraki proje, altı ay boyunca 20 milyon dolarlık UST fonları alacak lisanssız bir borç verme ve ödünç alma platformu olan Rari Fuse’dir. UST, Fuse üzerinden ödünç alınabilecek en ucuz durak olmayı planlıyor.

Getiri toplayıcı Convex Finance, altı ay boyunca UST’de 18 milyon dolar alacak. Terra, farklı Convex havuzlarında UST kullanan likidite sağlayıcılarına LUNA teşvikleri sunacak.

OlympusDAO (Ethereum, Solana, Polygon)

UST finansmanını görecek bir sonraki proje, OHM tabanlı merkezi olmayan bir rezerv para birimi protokolü olan Olympus. Önerilen toplam fon dağıtımı UST’de 1.425 milyon $’dır. OlympusDAO halihazırda Terra ile çalışıyor ve blok zincirinde OHM, gOHM’nin kapsüllenmiş bir sürümünü yayınlayacak.

Bu ortaklığın önemli bir yönü, Olympus’un OlympusPro’yu Terra protokollerine getireceği gerçeğidir. Ayrıca Terra topluluğunun Olympus DAO ile ortak olmasını gerektirir.

InvictusDAO (Solana)

Solana ağında merkezi olmayan bir rezerv para birimi olan Invictus, bir Olympus çatalıdır, ancak hazinesini çalıştırmada umut verici bir oyuncu olarak ortaya çıkmıştır. Terra, 250.000$’lık bir katkıyla IN/UST tahvilleri oluşturarak Solana’daki ayak izini artırmayı planlıyor. Frax Finance (FRAX), Terra’nın katkısına uygun olarak Frax’ta 250.000$ sağlayacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap