Terra, Tezos, Aave Fiyat Analizi: 11 Ocak Salı

Terra, Tezos, Aave Fiyat Analizi: 11 Ocak Salı
0

Bitcoin 20-SMA’sını geçmeyi başarırken, Terra geri çekildi ve %50 Fibonacci desteğini geri aldı. Ancak, OBV’si son artışa ayak uydurmak için mücadele etti.

Tezos, 4 saatlik grafiğinde aşağı kanalda salınım yaptıktan sonra zayıf kısa vadeli teknik göstergeler vermeye devam etti. Olası bir toparlanmadan önce 3,8 dolarlık desteği tekrar test edebilir. Öte yandan, Aave sağlıklı bir satın alma baskısını sürdürürken bir yükseliş modeli oluşturdu.

Terra (LUNA) Analiz

analiz
terra, tezos, aave fiyat analizi: 11 ocak salı 4

Geçen hafta, alt, 4 saatlik grafiğinde beklenen bir yükselen takoz (yeşil) kırılma gördü. O zamandan beri, alt kanalda (beyaz) %31.67’lik bir düşüş kaydetti ve 08 Ocak’ta üç haftanın en düşük seviyesini gördü.

O zamandan beri, alt, %61.8 seviyesinden geri teptikten sonra etkileyici bir %16,7 iyileşme gördü.

LUNA %50 destek seviyesini yeniden kazandı ve 20-SMA’yı (kırmızı) geçti. Boğalar için acil test noktası 74,9 dolar seviyesinde kaldı. Herhangi bir arıza, test desteğini 69 dolar seviyesinde bulabilir. 

Basın zamanında, LUNA 72.18 dolardan işlem gördü. RSI yarı-çizgi üzerinde sürekli yakın bulmaya çalışıyordu ve iyileştirme belirtileri gösterdi. Bu arada, Supertrend satış sinyalleri vermeye devam etti. Ayrıca, OBV, son zam ile karşılık gelen bir artış gösteremedi ve zayıf satın alma baskısına işaret etti.

Tezos (XTZ) Analiz

analiz
terra, tezos, aave fiyat analizi: 11 ocak salı 5

XTZ boğaları dört aylık desteği 3,8 $ seviyesinde sağladığından, fiyat hareketi iyi bir toparlanmaya tanık oldu. Bir yukarı kanal (beyaz) olarak işaretlendiğinden, alt, 04 Ocak’ta aylık en yüksek seviyesine ulaşana kadar çoklu direnci kırdı. 

Ardından %61,8 Fibonacci direncinden %29,4 geri çekildi ve 3,8 dolar seviyesinden geri döndü. Şimdi, XTZ 20-SMA’sından (kırmızı) geri çekilirken, acil desteğine yukarıda belirtilen seviyede yaklaşıyor gibi görünüyordu.

Basın zamanında, XTZ 4.072 dolardan işlem gördü. RSI yarım sınırının altında sallanmaya ve ayılar seçti devam etti. Ayrıca, DMI çizgileri arasındaki genişleyen boşluk, düşüş eğilimi göstererek önceki analizleri yeniden doğruladı.

AAVE Analiz

analiz
terra, tezos, aave fiyat analizi: 11 ocak salı 6

Alt, 15 Aralık’ta kritik 159 dolarlık uzun vadeli destekten düşüşünü tersine çevirdi. 28 Aralık’ta altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşana ve %61.8 Fibonacci seviyesinin yakınında direnç bulana kadar şaşırtıcı bir şekilde %84,8 yatırım getirisi (15 Aralık’ın en düşük seviyesinden) gördü.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, AAVE düşen bir kama (yeşil, ters desen) gördü ve hayati %61.8 Fibonacci seviyesini kaybetti. Şimdi, boğalar görünüşe göre 202$ seviyesinde destek buldu ve bunu %78.6 seviyesinde izledi. 

20-SMA’nın (kırmızı) 210$’ın yakınında zorlayıcı bir kapanışı, güçlü bir potansiyel kırılmayı teyit edecektir.

Basın zamanında, AAVE 211.57 dolardan işlem gördü. RSI yarı sınırının altında dalgalandı ve bir yükseliş yanıp. Önemli bir düşüşe rağmen, OBV kısa vadeli destek seviyesini korudu. Bu okuma, üstün bir satın alma gücünü gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap