Terra (LUNA) Yeni ATH Kaydetti, Ancak Endişelenecek Bir Durum Var mı?

Terra (LUNA) Yeni ATH Kaydetti, Ancak Endişelenecek Bir Durum Var mı?
0

Terra, son birkaç ayda hem ağı hem de jetonu için çok şey başardı. Bu nedenle, mevcut konumunu görmek piyasa için sürpriz olmadı. Ancak ağ kendini oluşturmaya devam ettikçe, yatırımcılar da ileriye dönük daha fazlasını bekleyebilir.

Terra (LUNA)

Terra’nın kurucu ortağı ve CEO’su (CEO) Do Kwon, Terra’nın aslında Ocak ayının sonundan bu yana 1 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldığını doğruladı. Dün aynı rezervine 135 milyon dolar daha ekledi.

Bu para, Kwon’un Bitcoin rezervini 10 milyar dolarlık bir zula yapmayı planladığı için Terra’nın UST istikrarlı parasını desteklemek için kullanılacaktı. Kwon, Terra’nın rezervleri tohumlamaya hazır 3 milyar doları olduğunu zaten belirtmişti.

Bugün itibariyle, Terra’nın Luna Foundation Guard’ı tarafından kullanılan Bitcoin adresi,  1,33 milyar dolar tutarında 27784,9 BTC’nin varlığını gösteriyor.

Dün aynı zamanda, dünyanın en eski kripto borsası Bitstamp, UST için para yatırma ve çekme işlemlerini etkinleştirdi.

Tüm bu süre boyunca, ağın yerel tokeni, LUNA’yı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 106.44 dolara iten yeşil mumlar yayınlıyor. O zamandan beri 102.81 $’dan işlem görmek için gerilemiş olsa da, LUNA, altcoin piyasası aşırı ısınmaktan uzak olduğu için kesinlikle önümüzdeki birkaç gün boyunca devam eden bir yükselişe bakıyor.

luna
terra (luna) yeni ath kaydetti, ancak endişelenecek bir durum var mı? 5

Ancak şaşırtıcı bir şekilde, fiyat artışına rağmen, LUNA’nın riske göre düzeltilmiş getirileri bir hafta içinde neredeyse %40 oranında önemli ölçüde düştü. 23 Mart’ta 5,97 olan Sharpe Oranı şu anda 3,04’te. Bununla birlikte, hem eski hem de yeni yatırımcılar için bir rahatlama olan negatif bölgenin yakınında değil.

luna
terra (luna) yeni ath kaydetti, ancak endişelenecek bir durum var mı? 6

Ayrıca, ağın artan sosyal varlığı, yeni yatırımcıların dikkatini çekmek için ihtiyaç duyduğu desteği sağlayabilir.

luna
terra (luna) yeni ath kaydetti, ancak endişelenecek bir durum var mı? 7

Ayrıca, bu gelişmeler Terra’nın UST kullanımını canlandırması için gereklidir. Şubat ayının sonundan bu yana, UST’nin farklı cüzdanlardaki varlığı önemli ölçüde azaldı. Aynı ay içinde biraz arttı, ancak fark devam ediyor.

luna
terra (luna) yeni ath kaydetti, ancak endişelenecek bir durum var mı? 8

Bu, şu anda Terra’yı çevreleyen yükselişin yardımıyla ortadan kaldırılabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap