Terra (LUNA) Nedir?

Terra (LUNA) Nedir?
0


Terra (LUNA) stabil coin miktarlarında istikrar amaçlı kullanılan bir sistemdir. 1 milyar tokenlik arza sahip olan LUNA aynı zamanda kripto para birimidir. Terra sisteminin yerel coini olarak bilinir.
Terra sistemine ait olan protokolun algoritmasına yönelik düzene sahiptir. Bu yüzden değişken coin miktarı ile hizmet sunar. Kripto para kullanıcıları açısından sürekli kullanılan paya sahiptir. Grafik ve hacim değeri sabit olmayan bu sistem tüm dünyada tanınmaktadır.
Blockhain kapsamında gösterdiği performans tam olarak net değildir. Fakat işlem türevi açısından matematiksel döngüde ilerlediği bilinir. Bu yüzden oldukça güvenilir coin çeşitlerinden biri olarak algılanır. Terra coin erken dönem yatırımcıları açısından yoğun potansiyelde kullanılmıştır. Hatta bu sayede kazancına kazanç katan kurumsal müşterileri olduğu düşünülmektedir.

Terra (LUNA) Nedir?

Terra (LUNA) nedir? sorusuna sisteminin içerisinde yer alan kripto paradır yanıtı verilebilir. Kripto para birimi olarak blockchain sistemine bağlı çalışır. İstikrar ve güven açısından LUNA madencilerine öncülük eder. Çift yönlü işlevi sayesinde hem madencilikten hem de yatırım sisteminden kazandırır.
Kitlesel biçimde desteklenmeyi hedefleyen alt yapısı oldukça donanımlıdır. Bu nedenle güvenli bir ağ sistemi üzerine kurulmuştur. Bağımsız şekilde yatırım yapabilme amaçlı kullanılır. Yatırım yapmak isteyenler için iki yönlü aracı vardır. İlki madencilik olup ikincisi ise kripto para alanıdır.
Merkezsiz uygulama bakımından alt yapısında geliştirmeler devam etmektedir. Bu sayede geleceğe dönük alternatif kullanım aracı olduğu düşüncesini yansıtır.

terra
terra (luna) nedir? 2

Terra (LUNA) Geleceği

Terra (LUNA) fiyat istikrarı sağlayan kripto para birimi olarak hedef kitleye yönelik hizmet sunar. Gelecekte birçok alanda kullanılacak olan Terra için atılan adımlar oldukça sağlamdır. Kullanıma yönelik talep edilen işlem ücretleri aynı zamanda ödül kazandırır.
Böylelikle 3 yönlü kazanç sağlatabilen sisteme sahip olduğu öne çıkıyor. Eş zamanlı değişen algoritması fiyatına ve işlem hacmine yansımaktadır. Muazzam derecede büyüyen sistemi sayesinde en güvenli kaynaklardan biridir. Bu nedenle ileriye dönük yatırımlar için tercih edilmesi gerekir.
Normal banka hesabında birikecek paranız uzun vadede bile düşük olurken Terra sisteminde kısa zamanda büyük kazanç sağlatır. Bu nedenle tercih edilmesi ön görülen seçenekler arasında yer alır. Gelecekte alışveriş ve birçok platformda kullanılacak bir sistemdir. Böylelikle kullanım hizmetine yönelik daha çok avantaj sağlar.

Terra (LUNA) Avantajları

Terra (LUNA) coin avantajları değişken ve oldukça fazladır. Geleceğin para birimi olan kripto para açısından oldukça değerlidir. Kripto para sisteminde yer alan kaynaklardan biri olup avantajları şöyle sıralanır.

  • Stablecoin kullanımı ayırt edip kendinden ayırır.
  • Talep karşılamak amaçlı arzı genişletebilir.
  • Karlı döviz kurlarında paranızı değerlendirmenizi sağlar.
  • Ödeme platformlarında ayrıcalık sunar ve kullanılır.
  • Sabit fiyat özelliğini her daim korur.
  • İşlemleri otomatik gerçekleşir.

Yukarıda sıralanan avantajları genel özelliği olup sınırsız kripto avantajını da beraberinde getirir. Bu sayede terra alıcıları açısından önemli bir fark açığa çıkmış olur. Blockhain üzerinden kullanılan ağı işlenebilir durumdadır.

Terra (LUNA) Grafiği

Terra (LUNA) Coin grafiği kripto para borsasında platformu içinde sürekli değişken haldedir. Sabit fiyat özelliği olmasına rağmen anlık değişen borsa sistemi olarak değerlendirilir. Kripto para birimi olmasına rağmen anlık grafik sistemi takip edilmesi gereklidir. Özellikle yatırımcılar için bu izlenim çok önemlidir.
Grafik verilerinde net bir tablo oluşmamıştır. Bu nedenle belirsiz bir dengeye sahip olduğu düşünülür. İşlem hacimleri de aynı şekilde değişken rakamlarla belirtilir. Yeni alıcılar açısından grafik sistemini çok iyi incelemek gerekir.
Aksi halde zorlayıcı bir yatırım şekli ortaya çıkabilir. Uzun vadeli yatırım yapacaksanız terra coin tercih etmeniz gerekir. Fakat oluşabilecek dezavantajlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Terra (LUNA) Dezavantajları

Terra (LUNA) Coin dezavantajları genel bakımdan öngörülen boyutta ilerlemektedir. Dışardan gelebilecek güvenlik saldırısı işlem yapılan borsa alanını etkiler. Bu yüzden borsa üyeliklerinde cüzdan kullanılması gerekir.
Mevcut bakiyenizi talep edebilme, sorunsuz çekebilme amaçlı cüzdan sistemi bulundurulur. Böylelikle oluşabilecek dezavantaj halinde kazancınız kaybolmaz. Coin sisteminde yer alan büyük dezavantaj ise kullanıcı bilgi ve şifresini unutmanızdır. Böyle bir durumda hesabınıza erişim sağlamanız oldukça zordur.
Dikkatli bir şekilde not etmeniz ileriki dönemde işinize yarayacaktır. Terra coin veya diğer coinler sürekli kullanılan bir platformdadır. Amacına yönelik hizmet sundukları gibi geleceğin para birimleridir. İleriki yıllarda daha fazla kullanılacak bu sistem şimdiden sağlam temeller oluşturmaktadır. Bu nedenle en güvenli yatırım araçlarıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap