Binance 1,6 Milyar Terra Luna Classic Token Yaktıktan Sonra LUNC Fiyatı %3 Arttı!

Binance 1,6 Milyar Terra Luna Classic Token Yaktıktan Sonra LUNC Fiyatı %3 Arttı!

Binance, dünyanın en büyük kripto borsası olarak bilinir ve son LUNC yakma mekanizmasının 8. partisinde tam 1,6 milyar LUNC tokeni yakmıştır. Terra Luna Classic topluluğu, 52,5 milyardan fazla LUNC tokenı yakarak Binance’ın katkısının %58’ine denk gelmiştir.

terra luna classic
binance 1,6 milyar terra luna classic token yaktıktan sonra lunc fiyatı %3 arttı! 2

Borsanın LUNC tokeni yakma mekanizması beklentisi, son 24 saatte LUNC fiyatında %3’lük bir artışa neden olmuştur. Şu anda LUNC fiyatı 0,000125 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Binance LUNC Yakma, En Son Yakmanın Ardından 30 Milyarın Üzerine Ulaştı

Binance, yakma işlemiyle birlikte 1.612 milyar Terra Luna Classic (LUNC) tokeni yakarak LUNC dolaşımdaki arzın azalmasına katkı sağladı. Binance son LUNC yakma işleminde, spot ve marj işlem ücretlerinden 30,5 milyardan fazla Terra Classic token yakmıştır.

LUNC yakma mekanizmasının 8. partisi, 28 Şubat – 30 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Binance, yakma işlemini daha iyi organize etmek ve maliyetleri azaltmak için haftalık yakmadan aylık yakmaya geçiş yapmıştır.

Binance LUNC yakma katkısı, LUNC spot ve marj ticareti ücretlerinin %100 yerine %50’sinin yakılmasından kaynaklanan bir düşüş göstermiştir. Topluluk, zincir üstü geliştirme için %10 yerine %0,2 yakma vergisinin %50’si ile topluluk havuzunu finanse etmek için 10983 Teklifini geçtikten sonra gerçekleşmiştir.

2 Mart’ta Binance, 8,85 milyar Terra Luna Classic (LUNC) tokeni yakmıştır. Bu da, Binance LUNC yakma işlemlerinin 3 ay sonra Terra Luna Classic topluluğuna resmi olarak geri dönüşünü işaret etmektedir. Kripto borsası, 30,5 milyardan fazla LUNC belirteci ile LUNC yakma kampanyasına en çok katkıda bulunan kurumdur.

Topluluk, büyük yanık olaylarını beklemekteyken, yanma oranını artırma önerilerini reddetti. Bazıları, Binance’in LUNC yakma mekanizmasını geri çekebileceği veya LUNC alım satım ücreti yakma katkısını %50 daha önce düşürdüğü gibi yakma katkısını azaltabileceği konusunda endişe duymaktadır.

LUNC Fiyatı %3 Arttı

Binance’in son yakma işlemi, son 24 saatte LUNC fiyatının yaklaşık %3 artmasına neden oldu. Şu anda LUNC, 0,000125 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatteki düşük ve yüksek seviyeleri sırasıyla 0,000122 dolar ve 0,000126 dolar olarak kaydedildi. Ayrıca, son 24 saatteki işlem hacminin %15 artması yatırımcı ilgisinin bir miktar arttığını gösteriyor.

Önceki iki aydaki yükseliş momentumunun ardından Mart ayında Terra Luna Classic (LUNC) yukarı yönlü bir hareket oluşturamadı. Şu anda topluluk, yapay zeka ile ilgili hedeflerine doğru ilerliyor. Çekirdek geliştirici Edward Kim, Terra Classic’in bir AI zinciri haline geldiğini ima etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.