Terra (LUNA) 100 Dolara Giderken, Neden Son Birkaç Dolar Kolay Olmayacak!

Terra (LUNA) 100 Dolara Giderken, Neden Son Birkaç Dolar Kolay Olmayacak!
0

Basın zamanında, Terra (LUNA) piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto paraydı. 24 saat içinde %8,86 yükseldikten ve geçen hafta %6,28 yükseldikten sonra 96,37 dolardan işlem görüyordu. Bu neden yatırımcılar için özel bir anlam ifade etsin ki? Pekala, 96 dolar, önemli bir psikolojik fiyat olan 100 dolardan çok uzak değil.

Bu tür “hedefler” aşıldığında, yeni yatırımcılar ilginç hamleler yapma eğilimindedir. Bu nedenle, bu tür dönüm noktalarına yaklaşan varlıklara göz kulak olmaya değer.

Basın zamanında, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto olan Solana [SOL] 100,37 dolardan el değiştiriyordu. Terra hala geride olsa da, haftalık rallileri Solana’nınkinden daha güçlü. Böylece, Terra sahiplerinin neden heyecanlı olabileceğini görebilirsiniz.

Bu arada, metriklerin söylemesi gerekenler burada.

Ayın Karanlık Yüzü

LUNA’nın rallisinden sonra yatırımcıların [punto amaçlanmadan] çok mutlu olacağını düşünürdünüz. Ancak Santiment verileri, ağırlıklı duyarlılığın negatif bölgede olduğunu gösterdi. Bunun kötü bir işaret olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçekte, sürekli olumsuz duygular, LUNA’nın 100$’a ulaşması için ihtiyaç duyduğu şey olabilir.

Özellikle satış baskısını tetikleyen öforik artışlar olmadan geldiğinden.

terra
terra (luna) 100 dolara giderken, neden son birkaç dolar kolay olmayacak! 5

Ancak akılda tutulması gereken bir faktör, LUNA’nın fiyatındaki artışa rağmen LUNA hacimlerinin düşüyor olmasıdır. Sonuçta, bir varlığın yükselen fiyatı mutlaka daha fazla hacim ve işlem anlamına gelmez.

Bununla birlikte, düşük hype bir ralli yine LUNA’nın lehine çalışabilir.

terra
terra (luna) 100 dolara giderken, neden son birkaç dolar kolay olmayacak! 6

Yine de, bir endişe, TradingView’in Göreceli Oynaklık Endeksi’nin [RVI] 50’nin altına gelmesidir – bu, oynaklığın yakın gelecekte güneye doğru eğilim gösterebileceğinin bir işaretidir.

Aslında, basın zamanında bile Terra kırmızı bir mum boyuyordu. Bu nedenle, varlığın 100 doları eve getirme zamanı henüz gelmemiş olabilir.

terra
terra (luna) 100 dolara giderken, neden son birkaç dolar kolay olmayacak! 7

Bununla birlikte, son bir endişe noktası, fiyat çoğunlukla yükselirken, LUNA’daki geliştirme faaliyetinin, kısa bir süreliğine toparlanmasına rağmen Nisan ortasından bu yana kayıyor olmasıdır.

Fiyatlar dalgalanmaya meyilli olsa da, geliştirme faaliyeti, potansiyel geliştiricilerin projede ne kadarını gördüklerinin makul derecede iyi bir ölçüsüdür.

terra
terra (luna) 100 dolara giderken, neden son birkaç dolar kolay olmayacak! 8

Bu nedenle, LUNA’nın 100$’a giden yolculuğuna göz kulak olmak yeterli değil. Yatırımcılar, uzun vadeli potansiyelini anlamak için geliştiricilerin bir proje hakkında nasıl hissettiklerini de önemsemelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap