İşte Şubat Ayının Ethereum (ETH) Yatırımcıları İçin Zor Geçebileceğinin Nedenleri

İşte Şubat Ayının Ethereum (ETH) Yatırımcıları İçin Zor Geçebileceğinin Nedenleri

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), geçen ay %40’tan fazla kazanan daha geniş pazar rallisine katılıyor. 1 Şubat Çarşamba günü, ETH fiyatı %7 daha arttı ve şu anda 204 milyar dolarlık piyasa değeriyle 1660 dolar civarından işlem görüyordu.

ETH’deki son fiyat rallisi, daha geniş piyasanın Çarşamba günkü FOMC toplantısına tepkisinin ortasında geldi. 25 baz puanlık faiz artışı beklenen çizgide olurken, kripto piyasası neşelendi.

Bununla birlikte, 2023’ün başından bu yana güçlü bir rallinin ardından, Ethereum yatırımcılarının ve sahiplerinin ileriye dönük olarak dikkatli olmaları gerekiyor. Zincir üstü veriler, ETH’de kâr elde etmenin yoğunlaştığını ve altcoin’in Şubat ayında kazanımlarının bir kısmını kaybetmeye hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor.

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, günlük grafikte ETH’nin Aroon göstergesine bakıldığında, yükseliş hissiyatının son birkaç hafta içinde önemli ölçüde zayıfladığını gösterdiğini bildirdi. Aroon üst çizgisi %21.43’teydi.

Genellikle, Aroon Up çizgisi sıfıra yaklaştığında, zayıf bir yükseliş trendi ve uzak bir yüksek nokta önerir. Bu temelde bir trendin tersine dönme olasılığına işaret ediyor.

ethereum
i̇şte şubat ayının ethereum (eth) yatırımcıları i̇çin zor geçebileceğinin nedenleri 2

Ethereum (ETH) Fiyat Dalgalanmaları

Coingape, ETH fiyatının son iki hafta içinde 1682 ile 1506 dolar arasında sıkışıp kaldığını bildirdi. Şu anda, yukarı yönlü dirence oldukça yakın ve bunun üzerindeki herhangi bir kırılma, Ethereum’u daha fazla ralli için ayarlayabilir. Boğa koşullarında, ETH fiyatı buradan %40, yani 2.400$’a kadar yükselebilir.

Bununla birlikte, Aroon göstergesi trendin tersine döndüğünü ima ediyor ve ETH fiyatının buradan daha düşük bir yöne gitme olasılığı var. Bu nedenle, 1.500 doların altındaki herhangi bir kapanış, fiyatın 1.350 dolara daha fazla düzeltilmesini gösteren yükseliş durumu teorisini zayıflatabilir.

Birçok uzman, 2023 yılının kripto için toparlanma yılı olabileceğine inanıyor. ETH’nin momentumu koruyup koruyamayacağını veya kartlarda kısmi bir geri çekilme olup olmadığını görmek ilginç olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.