Stellar Lumens Fiyat Tahmini – XLM Fiyatı 0,5 Dolara Çıkacak mı?

Stellar Lumens Fiyat Tahmini – XLM Fiyatı 0,5 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Stellar Lumens (XLM) 2021 Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, XLM fiyat analizimizi ve tahminimizi oluştururken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Mevcut kripto boğa koşusunun ortasında, çoğu kişi alternatif sezonun hızla yaklaşıp yaklaşmadığını soruyor . Eğer öyleyse, 2020’de daha iyi günler görmüş olan birçok altcoin, 2021’de uzun rallilerin tadını çıkarabilir. Bunların arasında, muazzam potansiyele sahip bir kripto para birimi olan XLM var. Aslında birçok kişi, XLM’nin 2021’de iyi bir yatırım olup olmadığını soruyor . Cevabını birazdan öğreneceğiz.

Ancak Stellar (XLM) fiyat analizimize geçmeden önce Stellar (XLM) nedir onu öğrenelim.

Stellar Lumens (XLM) Nedir?

Stellar, finansa odaklanan bir blockchain ekosistemidir . Esasen, başkalarının blok zincirini kullanmasına izin vermesi bakımından Ethereum, TRON ve EOS’a benzer . Ayrıca geliştiricilerin kendi belirteçlerini oluşturmalarını sağlar. Ancak, Stellar yalnızca ödemelere ve eşler arası (P2P) transferlere odaklanır.

Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb, Stellar blok zincirinin arkasındaki ana varlık olan Stellar.org’u kurdu. Bir bakıma Stellar, her ikisinin de finansa odaklanması bakımından Ripple’a benzer. Ancak Stellar, insanları daha geleneksel yöntemler yerine onu kullanmaya teşvik etmek için işlemleri en aza indirmeyi hedefliyor.

Lümen (XLM), Stellar’ın yerel simgesidir. Maksimum 50 milyar XLM arzına sahiptir. Aynı zamanda Stellar blok zincirindeki en önemli yardımcı varlıktır. Bununla birlikte Stellar, insanların XLM ile birlikte blok zincirinde token oluşturmasına da izin veriyor.

Artık “Stellar (XLM) Nedir?” sorusuna cevap verdiğimize göre şimdi Stellar (XLM) fiyat analizimize geçelim.

Stellar Lumens (XLM) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Stellar fiyat analizinin yazıldığı tarih itibariyle, XLM 24 saatlik işlem hacmi 1,632,092,327 $ ile 0,4001 $’dan işlem görüyor. XLM fiyatı son 24 saatte %3.11 arttı.

Ayrıca XLM, 24.25B XLM’lik bir akım sirkülasyon kaynağına sahiptir. Şu anda, XLM için en iyi kripto para borsaları Binance, ZBG, OKEx, CoinTiger ve Huobi Global’dir.

Şimdi, 2021 için bu XLM teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Analizi 2021

Şu anda Stellar, CoinMarketCap’te 20. sırada yer alıyor. Ancak XLM blok zincirindeki en son yükseltmeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu XLM fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

stellar lumens
Kanal Trend modelini gösteren XLM/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Günlük bir zaman dilimine göre ayarlanmış yukarıdaki grafikte Azalan Kanal Trendi modelini görebiliriz. Düşen kanal, eğimli bir paralel çizgi boyunca aşağı yönde gerçekleşen fiyat hareketidir. Dahası, grafik bu fiyat modelinden Düşük Yüksekler ve Düşük Düşükleri gösterir. Ayrıca, bu model kısa vadeli bir düşüşü temsil ediyor.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında XLM ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde gerçekleşen yüksek ticaret hacminin bir sonucudur.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 38.21’de, bu da XLM’nin aşırı satım durumunda olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, bu herhangi bir zamanda fiyatın tersine dönmesine neden olabilir. 

xlm relative strength index 1024x585 1
XLM Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Bu nedenle, tüccarlar kripto ticaretini dikkatli bir şekilde yapmalı ve piyasadaki heyecandan etkilenmemelidir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar, kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

XLM’nin Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

xlm 30 day sma and 50 day ema xrp 1024x585 1
XLM 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başlangıcından bu yana, XLM’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak XLM, 2021’de rekabetçi bir pazara sahip.

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, Stellar’ın son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, XLM boğalarla birlikte koşabilir, 0,39 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve daha yükseğe tırmanabilir.

xlm usdt price chart 1024x585 1
XLM/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve XLM’yi yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, XLM fiyatı aşağı yönlü bir sinyal olan yaklaşık 0,39 dolara düşebilir.

Bu arada, 2021 için uzun vadeli XLM fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Yeni zirvelere ulaşma olasılığı yüksektir. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Stellar 2022’nin sonunda 0,5 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 0,55 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan, ortaklık ve 0,5 dolara ulaşan gelişmeler fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Tahmini 2023

XLM, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sıkıca tutarsa, alıcılar daha sonra hayati seviyede 0,6 dolarda bir sonraki saldırı misyonunu oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak. .

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, XLM fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, XLM yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. Ayrıca bu, kripto pazarında XLM fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 0,7$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde, XLM’nin fiyatı 0,9 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak XLM için o kadar zor olamazdı çünkü siparişleri almak veya satmak için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, XLM’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap