Stacks (STX) %13 Artarken, Bitcoin 29.000 Dolarda Önünde Durdu!

Stacks (STX) %13 Artarken, Bitcoin 29.000 Dolarda Önünde Durdu!

Stacks son zamanlarda durdurulan boğa koşusuna geri döndü ve çift haneli bir günlük dalgalanma kaydetti.

Bitcoin, son iki gün boyunca yaşanan fiyat düşüşlerinin ardından saatler önce tekrar yükselişe geçti. Ancak 29.000 dolar seviyesine kadar gelmeden önce durduruldu.

Altcoin’ler, doğaları gereği genellikle daha değişken olmalarına rağmen, son günlerde oldukça sakin kaldılar ve çok az hareket ettiler ya da hiç hareket etmediler.

Bitcoin 29.000 Dolarda Başarısız

Hafta sonu, düşük işlem hacimleri nedeniyle beklenildiği gibi sakin geçti ve BTC çoğunlukla 29.000 dolar civarında seyretti. Bu, geçtiğimiz hafta içinde bir gün içinde 3.000 $’lık bir pump ve dumping yaşayan varlığın ardından memnuniyetle karşılandı.

Ancak, Pazar günü sona ererken, kripto para birimi tekrar yükselişe geçti ve bir haftadan kısa bir süre içinde üçüncü kez 30.000 dolara yaklaştı. Ancak, önceki girişimlerde olduğu gibi, bu girişim de durduruldu ve Bitcoin saatler içinde neredeyse 2.000 dolar düştü.

Salı günü BTC, 27.650 dolara (6 günün en düşük seviyesi) düştüğünde durum daha da kötüleşti. Ancak boğalar bu noktada hızlandı ve Bitcoin’i hızla 28.000 dolara geri itti. Son 24 saat içinde, Bitcoin’in 28.000 dolara yaklaştığı başka bir yükseliş gözlemlendi. Ancak varlık bu seviyenin üstesinden gelemeyerek şu anda birkaç santimetre altında seyrediyor. Yine de, gün içinde hala yaklaşık %2 artış gösteriyor ve bu da piyasa değerinin 550 milyar $’ı geri kazanmasına yardımcı olurken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti %47’de sıkı duruyor.

ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını bir kez daha yükseltmesi bekleniyor. Bu nedenle, tarihsel olarak kripto piyasasında ani fiyat dalgalanmalarına neden olan, gün içinde daha fazla oynaklık olabileceğini belirtmek faydalı olacaktır.

stacks
stacks (stx) %13 artarken, bitcoin 29.000 dolarda önünde durdu! 3

STX Çift Haneli Yükseliyor

Hafta başında Ethereum ve birçok diğer altcoin geri çekilerek düşüş yaşadı. En büyük ikinci kripto para yaklaşık 2.000 dolardan 1.800 dolara kadar düştü. Ancak, ikinci seviyeyi korumayı başardı ve küçük bir günlük artışla şu anda 1.850 doların üzerinde işlem görüyor.

Polygon, Tron, Litecoin, Avalanche ve Shiba Inu gibi daha büyük altcoinler de biraz kırmızı renkteydi. Diğer yandan, BNB, SOL, XRP, ADA ve DOGE küçük oranlarda düşüş yaşadılar.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinler bile bugün nispeten istikrarlı bir seyir izliyorlar. Stacks, bir günde %14’lük bir artışla açık farkla en iyi performansı sergiliyor.

Genel olarak, toplam kripto piyasası değeri bir günde 15 milyar dolar arttı ve şu anda 1.180 trilyon dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırması beklentisi nedeniyle, piyasalarda ani fiyat dalgalanmalarına yol açabilecek oynaklıkların artması muhtemel.

stacks
stacks (stx) %13 artarken, bitcoin 29.000 dolarda önünde durdu! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.