Son İki Bitcoin Ayı Çalışmasının Analizi Bunu Gelecek İçin Öngörüyor!

Son İki Bitcoin Ayı Çalışmasının Analizi Bunu Gelecek İçin Öngörüyor!
0

Bitcoin gibi bir dijital varlıkla ilgili herhangi bir ayı , korkutucu bir aşamadır. Bir fiyat toparlanması belirsizliği ve hatta daha fazla düşüş olasılığı var. Bitcoin, son zamanlardaki en yüksek seviyelerinden %40 kadar düştü. Birçoğu, 2018 dönemindeki ayı koşularına benzer şekilde, uzun süreli bir ayı piyasasının başlamasından korkuyor.

En Kötü Durum Senaryosu

En büyük kripto para olan Bitcoin, 2021 sonunda büyük bir düşüşe tanık oldu, 2022 bile farklı değildi. Geçen ay, Korku ve Açgözlülük Endeksi endişe verici bir oranda düştü. 22’de durdu ve ‘aşırı korku’ tasvir edildi. Şu anda BTC hem fiyatta hem de F&G duyarlılığında toparlandı (51 = Nötr).

Nicel araştırma firması CryptoQuant bir raporla buna ışık tuttu. Firmaya göre, son 2 büyük ayı piyasası 2017-18 ve 2020’deydi. Ancak bu piyasaların mevcut olandan daha kendine has özellikleri vardı. Bitcoin arzını bir kayıpla analiz eden aşağıdaki grafiği düşünün.

bitcoin
son i̇ki bitcoin ayı çalışmasının analizi bunu gelecek i̇çin öngörüyor! 4

Burada, 2018’in ayı koşusunda (11 ay sürdü), taban fiyat “~ %80’e kadar ribaund ile birden fazla ‘DeadCatBounce’ içeren 6.4 bin dolardı. Bu düşüş aşamasında, kayıp arz yüzdesi, ~6.4 bin doların üzerindeki fiyatlarda AL/HODL nedeniyle +%20 arttı.” Bunu yukarıda belirtilen durumla karşılaştıran raporda şunlar kaydedildi:

“İkinci ATH’nin ayı piyasasında ölü bir kedi bonusu olduğunu varsayarsak, şimdiye kadar kayıptaki arz yüzdesi +%6 artarken, +%130’luk bir toparlanma ile 69 bin $’a ulaştık. Bu nedenle, daha uzun bir ayı piyasası resmin dışında değil.”

Ergo, bir kabus senaryosu için Bitcoin 29 bin dolara düşebilir. Bununla birlikte, mevcut toparlanma birçok yükseliş projeksiyonu yarattı.

HODL

bitcoin
son i̇ki bitcoin ayı çalışmasının analizi bunu gelecek i̇çin öngörüyor! 5

Net HODLer pozisyonu büyüdü, yani HODLer’lar daha uzun süre HODLing yapıyor. Aksine, 2018 ayı piyasası ve daha fazla sahibinin HODLing yerine paralarını harcadığı 2020 ortası.

Stabilcoin Tedarik Oranı ( SSR ) bile bir ‘Boğa’ resmi çizdi. Ekip, bir dizi tweet’te bu göstergeye ve aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi yeşil sinyaline ışık tutmuştu.

Bir başka Glassnode mezunu olan TXMC şunları savundu:

Ekteki grafik, en son üç ila altı ay önce hareket eden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yükselen toplam BTC arzının bir oranı olarak büyüyen madeni paraları vurguladı.

bitcoin
son i̇ki bitcoin ayı çalışmasının analizi bunu gelecek i̇çin öngörüyor! 6

Portföylerde görülenin aksine, ayı piyasasında değildik. Sonunda olabilir miyiz? Belki.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap