SON DAKİKA! Ripple, SEC Davası 2 Ay Ertelendi!

SON DAKİKA! Ripple, SEC Davası 2 Ay Ertelendi!
0

Yeni dava belgelerine göre federal bir yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davasının keşif aşamasını iki ay daha uzatma talebini kabul etti.

Yargıç Sarah Netburn yeni bir kararla, SEC tarafından talep edilen ek sürenin “davayı çözme programını” etkilemeyeceğini söyledi.

“Daha ziyade, SEC tarafından talep edilen ek süre, her iki tarafın da olağanüstü gerçek keşfini tamamlamasına ve uzman ifadeleri için uygun şekilde hazırlanmasına izin verecektir.” 

ripple sec e1609272524885
son daki̇ka! ripple, sec davası 2 ay ertelendi! 2

Keşif aşaması, her iki tarafın da ilgili bilgi ve kanıtları sunduğu bir davanın duruşma öncesi aşamasıdır.

SEC, “çürütücü raporlar hazırlamak ve en az 14 uzman tanık ifade etmek için yeterli zamana” ihtiyaç olduğunu belirterek, uzman keşfi için son tarihi 12 Kasım’dan 14 Ocak’a uzatmak istedi . Düzenleyici, böyle bir uzatmanın davanın zaman çizelgesini uzatmayacağını savundu.

Ripple, iki aylık uzatmanın “keşfi gereksiz yere uzatacağını” söyleyerek uzman keşfinin yalnızca 10 Aralık’a kadar uzatılması gerektiğini savunarak 14 Ocak’taki uzatmaya karşı çıktı.

Bir Ripple destekçisi olan avukat ve kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, uzatmanın davanın zaman çizelgesi üzerindeki etkisi konusunda Yargıç Netburn ile aynı fikirde değil.

Hogan Twitter’da şu açıklamalar yaptı;

“Eh, bu ‘hayır bueno’.

Yargıç, ek sürenin davayı çözme takvimini etkilemeyeceğini savunuyor, ancak bunun nasıl mümkün olduğunu anlamıyorum; özet yargı brifing programını etkilemek ZORUNDADIR.

Dava özeti karar kararı Mart-Mayıs 2022’ye kadar değil.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap