Son 24 Saatlik Kripto Rüzgarı: Hangi Paralar Gökyüzünü Tırmandı, Hangileri Derinlere Daldı?

Son 24 Saatlik Kripto Rüzgarı: Hangi Paralar Gökyüzünü Tırmandı, Hangileri Derinlere Daldı?

Bitcoin, hafta sonunda gösterdiği yükselişin ardından 26.000 dolarlık destek seviyesine geri çekildi. Ancak, son günlerde XRP ve SHIB gibi bazı altcoinler, piyasa genelinde sükunetin aksine olumlu bir ivme kazandı.

Bitcoin, 26 Bin Dolarlık Destekte Tutunuyor

17 Ağustos, Bitcoin için 2021’in zorlu günlerinden biriydi. Lider kripto, bu tarihte yaklaşık 3 bin dolarlık düşüş yaşayarak 25.300 dolara kadar sarktı. Ancak, bu düşüşün ardından hızla 26 bin doların üzerine tırmandı. Çarşamba günü 26.800 dolarla yakın zamandaki en yüksek değerini gördü, fakat 27.000 dolarlık direnç seviyesini aşma konusunda başarılı olamadı. Şu an 26.000 dolar seviyesinde dalgalanıyor ve piyasa değeri 508 milyar dolarda istikrarını koruyor. Genel piyasada BTC’nin hakimiyeti ise %48,3’te seyrediyor.

btc 22
btcusd. kaynak: tradingview

SUI ve BONE, Haftalık Olarak %20 Artış Yakaladı

Altcoin piyasası, Bitcoin‘in gösterdiği hareketliliğe paralel bir performans sergiledi. Son haftada sert düşüşlerin ardından çoğu altcoin bu hafta toparlanma sürecinde. Genel anlamda, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Tron, Polkadot, Shiba Inu ve Litecoin gibi kripto paraların hareketleri sınırlı kaldı.

Cardano ve Solana ise son 24 saatte %2’lik bir değer kaybı yaşadı. ADA, 0,25 dolara gerilerken, SOL, 20 doların biraz üstünde işlem görüyor. Ancak, SUI son günlerde %9’luk bir artışla dikkat çekti ve BONE tokeni de haftalık olarak %20 değer kazandı.

Son olarak, kripto para piyasasının toplam değeri 1,050 trilyon dolarda stabil bir şekilde kalmaya devam ediyor.

grf 66
kripto para piyasası isı haritası. kaynak: quantify crypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.