Solana’nın ‘Çok Fazla Kırmızı Bayrağı’ Bu Yöneticinin Dikkatini Çekti!

Solana’nın ‘Çok Fazla Kırmızı Bayrağı’ Bu Yöneticinin Dikkatini Çekti!
0

Solana son zamanlarda hem iyi hem de kötü nedenlerle haberlerde çokça yer aldı. Ancak görünen o ki, ikincisi Cyber ​​Capital’in Kurucusu Justin Bons’un ilgisini çekmiş. Solana blok zincirinde bir ileti dizisini tweetledikten sonra bugün haberlerde yer alıyor. Çoğu kişinin Solana Vakfı’na karşı bir rant olarak nitelendirdiği şeyle, yönetici SOL’un “çok fazla kırmızı bayrağı” olduğunu söylemeye devam etti.

Aynı şeyi iki katına çıkaran yönetici, SOL’un özgünlüğünün eksikliğini vurgularken, aynı zamanda “pervasız” olarak nitelendirdi. Aslında Bons, hackerların işini kolaylaştırdığını iddia ederek, Proof of History mekanizmasına da değindi:

“Bir sonraki kilit üreticilerini sıralı olarak tahmin edin ve bu nedenle takip edin. Bu saldırı aynı zamanda ölçekten bağımsız olarak çalışır ve böylece SOL güvenliğini ciddi şekilde azaltır!”

Ek olarak, SOL’un DDoS saldırılarına karşı savunmasız olduğunu savundu ve Bons şunları ekledi:

Bu tür eleştiriler, Ocak 2022’nin başlarında büyük bir kesintinin ardından geldi. Aslında bu olay, birçok kişi tarafından ‘Ethereum katili’ olarak adlandırılan bir blok zinciri için birkaç ay içinde üçüncü büyük ağ kesintisiydi.

Solana İçin Sırada Ne Var?

Yine de, teknolojiye inanan bazı SOL boğaları var. Aslında, SOL’un NFT alanında artan önemi sayesinde pek çok kişi iyimserleşti.

Örneğin, yazının yazıldığı sırada SOL, yalnızca 24 saatlik NFT satış hacmi açısından Ethereum’u takip etti.

solana
solana'nın 'çok fazla kırmızı bayrağı' bu yöneticinin dikkatini çekti! 2

Ancak tüm eleştirilere rağmen Solana yetkilileri blok zincirinin kalitesinden emin. Solana Labs Kurucu Ortağı Raj Gökal, “’her şey için yürütme katmanı’ vizyonunu satan’ çok kısa bir şey yapmak zorunda olmadıklarına inanıyorlar” dedi.

SOL’un büyümesi, Panxora Crypto’nun Genel Ortağı Gavin Smith’in SOL’un potansiyeline dayalı olarak 250 doları sıfırlamasıyla bir dizi öngörüyü ateşledi.

“SOL’un, Ethereum’un işlem hızı ve işlem maliyeti temelinde rekabet etmesi zor olacak teknik mimariye sahip birkaç akıllı sözleşme tabanlı blok zincirinden biri olduğunu düşünüyoruz. Özellikle DeFi’de akıllı sözleşme kullanımı için bu faktörler kritik bir başarı göstergesidir.”

FTX’ten Sam Bankman-Fried’e göre,

“SOL, yerel bir Web3 dünyasında uygulamalar arasında çoğu finansal ve bilgi aktarımının gerçekleştiği temel katmanlardan biri olma şansına sahip.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir