Solana, Tron, Stellar Fiyat Analizi: 13 Ocak Perşembe

Solana, Tron, Stellar Fiyat Analizi: 13 Ocak Perşembe
0

Bitcoin, 4 saatlik EMA şeritlerinin tamamını kapatırken, Solana, Tron ve Stellar gibi altcoinler ayılarla tüm güçleriyle savaştı. Kısa vadeli teknik bilgileri, kayıp destek seviyelerini geri alırken artan satın alma momentumunu gösteriyordu.

Solana (SOL) Analiz

analiz
solana, tron, stellar fiyat analizi: 13 ocak perşembe 4

5 Ocak’taki satışlar, SOL’un Aralık ayının sonundan bu yana zaten var olan düşüş eğilimini körükledi, çünkü alt bir alçalan üçgen (beyaz) kopuş gördü.

Alıcılar devreye girmekte başarısız olurken, alt grup, 10 Ocak’ta 15 haftanın en düşük seviyesine ulaşana kadar (5 Ocak’tan itibaren) %23’ün üzerinde bir geri çekilme gördü.

Alt, %61.8, %78.6, Fibonacci desteğinin altına düştü ve 132$ işaretini birçok kez test etti. Son üç gündeki %16’lık artış, SOL’un tüm EMA şeritlerini geçmesine  ve acil desteği olarak 55-EMA’yı  (kırmızı) test etmesine neden oldu. Şeritler arasındaki boşluk azaldıkça, satın alma etkisi arttı.

Basın zamanında, alt fiyat 153.535 dolardan işlem gördü. RSI, fiyatla yukarı yönlü bir ayrışmanın ardından artan kazançlara tanık oldu. Ayrıca, ADX düşüş trendindeyken DMI  yükseliş tercihi gösterdi.

Tron (TRX) Analiz

analiz
solana, tron, stellar fiyat analizi: 13 ocak perşembe 5

Alıcılar, TRX’in yaklaşık %20.82 oranında (5 Ocak’tan itibaren) geri çekilmesi ve 10 Ocak’ta beş ayın en düşük seviyesini görmesi nedeniyle devreye girmedi.

Kral madeni paralarının toparlanması, TRX’in %11,7 azalan genişleyen bir kama (beyaz) koparma başlatmasına yol açtı. Bu sıçrama ile alt, 20-50 SMA’sının üzerinde bir kapanış buldu.

Şimdi, boğalar 0,0669 $ seviyesindeki desteği geri aldıktan sonra, ani direnç 0,06967 $ işaretinde kaldı.

Basın zamanında, TRX 0,06688 dolardan işlem görüyordu. RSI sonunda orta hat engelini kırdı ve  son gün içinde 59 işaretlik direnci iki kez test etti. DMI biraz boğa lehine eğilse de, Hacim Osilatörü  zayıf bir yükseliş hareketi gösterdi.

Stellar (XLM) Analiz

analiz
solana, tron, stellar fiyat analizi: 13 ocak perşembe 6

3 Aralık’taki yukarı kanal (beyaz) arızasından bu yana, XLM değerinin yaklaşık üçte birini kaybetti, ancak 24 haftalık desteği 0.2464 $ seviyesinde sağladı. Sonuç olarak, 0,3022 dolarlık direnci test etmek için yükselen bir kamada (beyaz) yükseldi.

Ardından, XLM aşağı kanalda (sarı) geri çekilirken, daha geniş satış, yükseliş kupasını ve kol modelini geçersiz kıldı. Sonuç olarak, 10 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesine ulaştı. 

0.2464 $ işaretini tekrar test ettikten sonra, sadece üç gün içinde %21’in üzerinde bir yatırım getirisinin ardından alt, kalıptan çıktı. Böylece %61.8’lik desteğin de sağlam kalması sağlanıyor. 

Şimdi, 0.2932 $ seviyesi, satıcıların sürekli bir kırılmayı önlemek için devreye girmesi gereken bir nokta olacaktır. Basın zamanında, XLM 20-50-200 SMA’sının üzerinde 0.2777 dolardan işlem gördü. RSI aşırı alım bölgesine yakındı ve inkar edilemez bir şekilde boğaları seçti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap